KLUB. IV zimowa edycja Pucharu Słowika.

Za nami IV zimowa edycja "Pucharu Słowika". Tym razem w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu o Puchar Prezesa firmy TORAL walczyły zespoły Młodzików oraz Trampkarzy. W całej imprezie udział wzięło siedem drużyn. W młodszej grupie równych sobie nie miał Prądnik Sułoszowa. Wśród Trampkarzy triumfowali gospodarze.

Prądnik wygrał wszystkie trzy mecze i dlatego z kompletem punktów, zasłużenie sięgnął po turniejowy triumf. Najważniejsze rozstrzygnięcie u Młodzików padło już w pierwszym spotkaniu, w którym podopieczni Marcina Górki 4:2 pokonali Słowika. W dwóch kolejnych pojedynkach ekipa ze Sułoszowej nie straciła nawet bramki, rozbijając Górnika Jaworzno i równie pewnie pokonując Krakusa Nowa Huta. Miejsce drugie dla OKS-u. „Żółto-niebiescy” po premierowej porażce, zremisowali 2:2 z Krakusem i 3:0 ograli Górnika. - Zadecydowała słaba pierwsza połowa w meczu przeciwko Prądnikowi. Przegrywając do przerwy 1:4 trudno myśleć o odrobieniu strat. Później było już dużo lepiej, a chłopcy zasłużyli na srebro – ocenia klubowy koordynator Rafał Pięta. Miejsce trzecie w zestawieniu dla Krakusa, a czwarte dla zespołu z Jaworzna, który nie uzyskał nawet punktu.

MŁODZIKI:

OKS Słowik Olkusz – Prądnik Sułoszowa 2:4
Górnik Jaworzno – Krakus Nowa Huta 2:2
Prądnik Sułoszowa – Górnik Jaworzno 7:0
OKS Słowik Olkusz – Krakus Nowa Huta 2:2
Krakus Nowa Huta – Prądnik Sułoszowa 0:4
Górnik Jaworzno – OKS Słowik Olkusz 0:3

Tabela:
1. Prądnik Sułoszowa    3   9    15:2
2. OKS Słowik Olkusz   3   4     7:6
3. Krakus Nowa Huta     3   2     4:8
4. Górnik Jaworzno        3   1    2:12

Prądnik Sułoszowa:
Kamil Krawiec – Jakub Postół, Jakub Goraj, Jakub Lewandowski, Mateusz Górka, Miłosz Krawczyk, Wiktor Izdebski.

OKS Słowik Olkusz:
Mikołaj Lubaszko, Oskar Gądek – Adam Kluczewski, Maciej Urbański, Kacper Lekki, Marcel Curyło, Marcel Gorgoń, Wiktor Grabowski, Krzysztof Świątek, Kamil Bień, Wiktor Ciosek, Karol Lipiński.

Krakus Nowa Huta:
Maksymilian Nowak – Oskar Witek, Mateusz Bień, Jakub Fust, Oskar Harnik, Nikodem Jakubowski, Kamil Kubic, Szymon Miechowicz, Mikołaj Zięba.

Górnik Jaworzno: Tomasz Łabaj, Paweł Okulski – Jakub Adamek, Hubert Łukaszyk, Mikołaj Rokitowski, Damian Pilarczyk, Jakub Kwieciński, Kacper Banasik, Marcin Białas, Jakub Miazio.

Trzy zespoły wystąpiły natomiast w zmaganiach Trampkarzy. Pod nieobecność Krakusa i Przeboju 1937 Wolbrom, Słowik do gry desygnował dwie drużyny. Obok nich o jak najlepsze miejsce na podium walczyli 15-latkowie z Klucz. Szybko okazało się jednak, że gracze Przemszy nieco odstają od swoich kolegów z Olkusza, notując komplet czterech porażek. Co innego Słowik. Ten oznaczony „dwójką” w dwumeczu z „jedynką” zdobył aż 4 punkty i tym samym odebrał puchar za zwycięstwo w całej imprezie. W tej grupie rozegrano mecz i rewanż. Podobnie jak u Młodzików, mecz trwał dwie połowy po dziesięć minut każda.

TRAMPKARZE:
OKS Słowik I Olkusz – Przemsza Klucze 2:1
OKS Słowik I Olkusz – OKS Słowik II Olkusz 3:5
OKS Słowik II Olkusz – Przemsza Klucze 5:2
Przemsza Klucze – OKS Słowik I Olkusz 0:7
OKS Słowik II Olkusz – OKS Słowik I Olkusz 4:4
Przemsza Klucze – OKS Słowik II Olkusz 3:8

Tabela:
1. OKS Słowik II Olkusz    4   10    22:12
2. OKS Słowik I Olkusz     4    7     16:10
3. Przemsza Klucze          4    0      6:22

OKS Słowik I Olkusz:
Sebastian Czajkowski, Klaudiusz Bień – Szymon Ptaszyński, Maksymilian Matusiak, Damian Kluczewski, Kacper Koźlik, Dominik Konieczny, Adrian Dudzik.

OKS Słowik II Olkusz:
Miłosz Dybek – Maciej Mstowski, Szymon Skołucki, Jakub Żuławiński, Patryk Sioła, Norbert Chochół, Jan Kotnis, Wiktor Grela.

Przemsza Klucze:
Mateusz Nowak, Bartosz Matysek – Wojciech Kłoda, Bartosz Śliwka, Grzegorz Śliwka, Mateusz Żołnierczyk, Kacper Barczyk, Szymon Bujakiewicz, Dominik Oczkowski.

- W jubileuszowym roku 5-lecia istnienia klubu chcemy dać pograć wszystkim naszym drużynom, aby w godny sposób uczcić nasze urodziny. Przez te lata w klubie zmieniło się niemal wszystko. Niemal, bo cel jaki nam przyświeca od samego początku jest taki sam: „wychowanie poprzez futbol”. Do zobaczenia na letnich edycjach Pucharu Słowika, a na halę wrócimy za kilka miesięcy, gdy znowu przyjdzie zima – dodaje założyciel OKS-u, Rafał Pięta.