KLUB. Wymarzone prezenty gwiazdkowe!

Mimo, że piłkarskie emocje związane z walką o ligowe punkty zakończyły się przed miesiącem, a turniejowe granie wróci dopiero po Nowym Roku, to jednak wokół Słowika sporo się dzieje. Do tej pory niewiele pisaliśmy o dwóch projektach, które wierzymy, że w dużym stopniu poprawią warunki treningu naszych podopiecznych i podniosą jakość pracy trenerów. Kto będąc dzieckiem nie marzył o swoim boisku i zapleczu, gdzie być może zacznie się niejedna wielka kariera? Otóż to! - prawie wszyscy młodzi adepci futbolu. Tak to się wszystko poskładało, że na #10LatSłowika i nadchodzące Święta Bożego Narodzenia mamy i jedno i drugie!

#SPEŁNIAMY PIŁKARSKIE MARZENIA!

1. W porozumieniu z Urzędem Miasta i Gminy Olkusz, przy ul. Wiejskiej na zasadzie dzierżawy na okres kilku lat, udało Nam się zagospodarować teren zielony na boisko z naturalną nawierzchnią. Na obiekcie wielkości Orlika została położona murawa, którą przed początkiem prac rewitalizacyjnych ściągnięto z przebudowywanego stadionu na Czarnej Górze. W akcję „Boisko dla Słowika” zaangażowało się kilkadziesiąt osób, przez rodziców, samych zawodników, aż na uczniach szkół średnich i mieszkańcach kończąc. Efekt końcowy jeszcze przed zwałowaniem i wiosenną pielęgnacją? Sami oceńcie!

2. Ponad trzy tysiące głosów poparcia w ramach Budżetu Obywatelskiego Olkusza 2019 nie mogło zostać zmarnowanych, choć w ostatnich miesiącach pojawiło się wiele głosów zwątpienia. Najważniejsze jednak, że z końcem roku ruszyła budowa wymarzonej przez całą społeczność klubową i użytkowników obiektu „Blisko Boisko” szatnia, gdzie w końcu w zgodzie ze standardami XXI wieku, będzie można przyjść, usiąść, przebrać się i skorzystać z toalety. Niby banalne, ale dla Nas jeszcze do niedawna jedynie sfera marzeń. W tym miejscu SERDECZNE PODZIĘKOWANIA kierujemy pod adresem firmy MAR-MONT Państwa Maślanków. Paweł, Piotr, Wiesław – bez Waszej najpierw pomocy, a teraz pracy ten projekt by nie wypalił!

Obie inwestycje, które udało nam się zrealizować na #10LatSłowika i zbliżające się Boże Narodzenie to wysiłek wielu ludzi. Koszty związane ze stworzeniem jak na razie namiastki boiska, jak i szatni, potrafiliśmy zminimalizować głównie do realizacji pomysłów i pracy własnej. 195 tysięcy złotych na stworzenie przy ul. Rataja zaplecza sanitarnego pochodzi z budżetu gminy, natomiast wyrównanie terenu przy ul. Wiejskiej, podsypanie ziemi oraz ułożenie zrolowanej trawy to już nasze wspólne działania z Zarządem Osiedla Słowiki, rodzinami naszych zawodników oraz zaprzyjaźnioną społecznością szkolną i strażakami ochotnikami z Olkusza. Dzierżawa terenu 30x60 metrów pod zielone boisko generuje symboliczny wydatek w skali roku, który z własnych pieniędzy sfinansuje Zarząd Klubu. Nowe boisko przy Wiejskiej to wielka zasługa urzędników i przychylności burmistrza Romana Piaśnika. Podziękowania kierujemy również w stronę dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu Dariusza Murawskiego, za przekazaną murawę. WSZYSCY JESTEŚCIE NASZYMI BOHATERAMI!

Te Święta będą wymarzone! Wszystkiego dobrego na ten Czas!