Rocznik 2008/09. Słowicy w II rundzie turnieju o Puchar Prezesa PZPN.

Pierwszy piłkarski test w 2020 roku podopieczni Piotra Wesołowskiego i Michała Tondosa zaliczyli na mocną „piątkę”. Słowik U-12 i U-11 zdominował zmagania w Gołczy, gdzie odbyła się wstępna runda halowego Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Olkuszanie w obu rocznikach wystawili do gry po dwie drużyny, które między sobą rozstrzygnęły kwestię mistrzowskich tytułów i promocji do etapu strefowego. W minioną niedzielę „żółto-niebiescy” okazali się lepsi od Piliczanki, WAP-u Wolbrom, AP Gołcza oraz Champions Olkusz i w nagrodę już wkrótce w Krakowie zagrają o kolejny awans w turniejowej drabince.

ROCZNIK 2009.
Dwie drużyny, podwójne emocje i tym samym zdwojona radość. Ostatecznie ekipa grająca jako „dwójka” zapewniła sobie pozycję lidera, z pięciu spotkań wygrywając cztery, raz tylko dzieląc się punktami z WAP-em. Na początek olkuszanie 3:0 rozprawili się z Championsami, następnie zanotowali rzeczony remis 1:1 z rówieśnikami z Wolbromia, a później bez zbędnych fajerwerków, ale i pewnie pokonali AP Gołcza 2:1, Piliczankę 2:0 i w bratobójczym pojedynku 1:0 Słowika I. Zawodnicy występujący w niedzielę pod szyldem „jedynki” oprócz porażki 0:1 ulegli jeszcze 1:2 gospodarzom z Gołczy, a do kompletu wyników dołożyli trzy wygrane: z Piliczanką 3:1, Championsami 2:0 i WAP-em 2:1. W tabeli Słowik II, wyprzedził Słowika I, Piliczankę, AP Gołcza, WAP Wolbrom MP i Champions Olkusz. Awans do turnieju strefowego uzyskał tylko jeden, najlepszy zespół.

Słowik II: Konieczny – Nowak-Jurczyk, Woźniak, P. Piątek, Penkal, Chudzik, Sioła.
Słowik I: Paliński – Palińska, Kozieł, Jurek, Wencel, Front, Gruszczyński, D. Dela.

ROCZNIK 2008.
Tutaj dominacja „żółto-niebieskich” także nie podlegała dyskusji. Słowicy podzieleni na dwie drużyny pokazali na boisku, że niewiele stracili z jesiennej formy, kiedy w meczach o punkty wygrywali raz za razem. Szczególnie z dobrej strony zaprezentowali się gracze trenerów Wesołowskiego i Tondosa występujący z „jedynką”. W starciu otwierającym rywalizację, Słowik I 3:0 ograł Słowika II, potem 2:1 pokonał Piliczankę, by na finiszu 3:0 triumfować z Gołczą i efektownie 11:0 pokonując olkuskich Championsów. Komplet punktów najlepiej oddaje dyspozycję dnia naszej ekipy. Dzielnie na parkiecie spisywali się również chłopcy z „dwójki”. Po przegranej na wstępie 0:3, wyższość rywali olkuszanie musieli uznać też w spotkaniu z Gołczą (1:4), ale dwa zwycięstwa: 4:2 nad Championsami i 2:0 z Piliczanką sprawiły, że olkuszanie grający z „dwójką” uplasowali się w tabeli tuż za swoimi niepokonanymi kolegami po fachu. Dalsze miejsca dla Piliczanki, Gołczy oraz Championsów.

Słowik I: Palińska – Kruczek, Papież, Zdrodowski, Zgoda, Grojec, Sochacki.
Słowik II: Kasprzyk – Paliński, Gawęda, J. Dela, F. Piątek, Natkaniec, Zielonka.

- Początek roku to zawsze niewiadoma jeśli chodzi o formę zawodników. Dwa tygodnie przerwy nie wybiły jednak chłopców z właściwego rytmu. Razem z trenerem Michałem cieszymy się z dobrego otwarcia okresu przygotowawczego, a uzyskany awans w obu grupach wiekowych traktujemy jako kolejne wyzwanie, któremu jak najlepiej postaramy się stawić czoła – komentuje Piotr Wesołowski.

W turnieju strefowym o Puchar Prezesa PZPN przeciwnikami olkuszan będą: w roczniku 2008 – AP Wieliczka, Hutnik Kraków i Pcimianka Pcim, natomiast w grupie 2009 – Wisła Kraków, Futbol Brzączowice oraz Zieloni Niegowić.