Rocznik 2008. Finał dla Słomniczanki.

Słowik U-11 zajął 2. miejsce w ramach V Turnieju Noworocznego w Skale. Podopieczni Piotra Wesołowskiego i Michała Tondosa przez rundę grupową przeszli jak burza, a pogromcę znaleźli dopiero w wielkim finale.

O tym, że w piłce nie ma pewniaków wiadomo nie od dzisiaj. A takim właśnie pewniakiem do zwycięstwa po pierwszej części zmagań wydawali się być olkuszanie. Słowicy swoją grupę eliminacyjną wygrali bez straty gola, by w półfinale także do zera pokonać swoich rówieśników z Bukowna. Początek meczu finałowego również zapowiadał sukces naszego zespołu, bowiem po trafieniu Michała Grojca OKS prowadził ze Słomniczanką. Strzelona bramka zamiast uspokoić poczynania, wprowadziła do drużyny dziwną nerwowość. Rywale bezbłędnie wykorzystali gorsze chwile olkuszan. Najpierw doprowadzili do remisu, a później zdobyli drugiego gola, zapewniającego im turniejową wygraną.

- Do spotkania finałowego wszystko przebiegało zgodnie z planem. Chłopcy realizowali założenia, grali składnie i skutecznie. Ostatni mecz również zaczęliśmy od bramki, ale z każdą kolejną akcją oddawaliśmy inicjatywę przeciwnikowi, który skrzętnie z tego skorzystał. Gratuluję Słomniczance charakteru, a my tym sposobem zafundowaliśmy sobie dodatkową pracę domową – komentuje trener Wesołowski.

Rzeczywiście, ekipa ze Słomnik udowodniła, że warto grać do końca mimo początkowych niepowodzeń. Rywale w finale wzięli rewanż, za wcześniejszą porażkę na inaugurację zmagań.

Komplet wyników:
OKS Słowik – Słomniczanka I Słomniki 2:0
OKS Słowik – Skalanka II Skała 5:0
OKS Słowik – Wisła Rząska 7:0
OKS Słowik – AP MGHKS Bolesław Bukowno 5:0
OKS Słowik – Słomniczanka I Słomniki 1:2

Skład: Sroka – Dela, Grojec, Kruczek, Papież, Gawęda, Zdrodowski.