Rocznik 2009. Doczekali się triumfu!

Dla niektórych może się to okazać dużym zaskoczeniem, ale tak – to prawda. Zespół Słowika U-10 wygrał pierwszy w swojej kilkuletniej historii turniej poza Olkuszem. Podopieczni Bartosza Gacka okazali się najlepsi w V Noworocznej edycji zmagań w Skale!

Blisko było już w Wadowicach, gdzie Słowicy fotel lidera przegrali w ostatnich sekundach. Tym razem szansy na triumf olkuszanie z rąk już nie wypuścili, niedzielną rywalizację kończąc z kompletem zwycięstw. Co więcej, jedyną bramkę w tym dniu stracili w premierowym meczu przeciwko Czarnym Kraków. W pozostałych spotkaniach potrafili zachować czyste konto i dzięki temu radość po ostatnim pojedynku z gospodarzami imprezy była wielka. Trudno się jednak dziwić emocjom, skoro na ten moment zawodnikom przyszło czekać kilkadziesiąt długich miesięcy. Do niedzieli drużynie z rocznika 2009 do złotych krążków było jakoś nie po drodze.

Mówi się, że jaskółka wiosny nie czyni, tym bardziej na początku lutego, jednak w tym przypadku być może sukces w Skale wzmocni morale zespołu do tego stopnia, że takie informacje będziemy mogli przekazywać częściej niż tylko od święta. Jak widać, cierpliwość popłaca!

Komplet wyników:
OKS Słowik – Czarni Kraków 3:1
OKS Słowik – Spójnia Osiek 9:0
OKS Słowik – Skalanka II Skała 3:0
OKS Słowik – Maszycanka Maszyce 2:0
OKS Słowik – Wolanka Wola Filipowska 1:0
OKS Słowik – Skalanka I Skała 5:0

Skład: Woźniak, Wencel, Tracz, Penkal, Kozieł, Jurek, Dela.

Biuro Prasowe OKS Słowik
(PK)