Rocznik 2010. Srebrny Oświęcim.

Słowik U-9 niedzielny turniej Unia Cup zakończył tuż za plecami Wisły Kraków. Premierowa impreza, której patronował burmistrz Oświęcimia była świetną reklamą młodzieżowej piłki.

Podopieczni Przemysława Michalskiego po raz kolejny udowodnili, że trzeba się z nimi liczyć. Olkuszanie znaleźli się w silnym gronie, a mimo to grali bez kompleksów, jedyną porażkę ponosząc kosztem zdecydowanie najlepszej Wisły. „Biała Gwiazda” odjechała reszcie stawki już na samym wstępie, więc tak naprawdę bez jej udziału trwała rywalizacja o pozostałe miejsca na podium.

„Żółto-niebiescy” zmagania zaczęli od bezbramkowego remisu z FP Kęty. Znacznie lepiej ze skutecznością było w drugim meczu, w którym Słowicy pewnie ograli swoich rówieśników z Bierunia. Trzy punkty zespół trenera Michalskiego zdobył również dzięki wygranej nad pierwszą drużyną gospodarzy. Jedyny przykry moment w całym turnieju nadszedł wraz ze spotkaniem numer 4. Mimo chęci olkuszanie nie sprostali Wiśle, dając sobie wbić aż sześć goli. Kiedy krakowianie złapali wiatr w żagle, byli nie do zatrzymania. Na szczęście porażka nie złamała naszego zespołu. Chłopcy dzielnie walczyli, za cel obierając sobie podium. Za słowami poszły czyny, więc w trzech ostatnich pojedynkach Słowicy uzbierali 7 punktów, co pozwoliło im sięgnąć po turniejowe srebro. W pokonanym polu 9-latkowie zostali Unię II i Progress Andrychów, kolejny punkt dopisując do swojego konta po remisie z Cracovią.

- Nie mogę chłopcom odmówić ambicji i woli walki. Tego dnia nie było nas stać na nic więcej, wyciągnęliśmy maksimum z dyspozycji dnia. Przegraliśmy tylko raz, choć bardzo dotkliwie. Mecz z Wisłą pokazał nam, nad czym musimy jeszcze popracować. Mieliśmy też znacznie lepsze chwile, kilka naszych akcji oklaskiwała cała hala, więc widać, że się podobało nie tylko mnie – komentuje występ swoich zawodników Przemysław Michalski.

Warto dodać, że tytuł MVP wśród bramkarzy uzyskał Maciej Konieczny.

Komplet wyników:
OKS Słowik – Football Project Kęty 0:0