Rocznik 2010. Zakopane jak na razie szczęśliwe!

Na 2. miejscu zmagania w grupie B zakończyli podopieczni Przemysława Michalskiego w ogólnopolskim turnieju Tatry Cup, jaki od soboty rozgrywany jest w Zakopanem. Słowik U-9 na Podhalu jeszcze nie przegrał i w pewnym stylu awansował do kolejnego etapu imprezy. O tym czy olkuszanie zagrają o podium zadecydują dzisiejsze spotkania.

W sobotę „żółto-niebiescy” zaczęli od dwóch pewnych zwycięstw nad Reprezentacją Gminy Czarna oraz Akademią Sportu Sulmierzyce. - Świetnie zaczęliśmy, sześć punktów dało nam dobrą pozycję wyjściową – relacjonuje trener Michalski. Później było już znacznie trudniej, ale i tak status niepokonanego udało się utrzymać do końca dnia. Trzy identyczne remisy z KS Zakopane, BKS-em Warszawa oraz Orłem Siemiatycze sprawiły, że olkuszanie na półmetku grupowej rywalizacji znajdowali się jedynie za plecami Championsów z Wrocławia. I to właśnie z dotychczasowym liderem Słowicy zaczęli niedzielne granie. Wygrali skromnie, ale zasłużenie 1:0 po bramce niezastąpionego w trudnych chwilach Bartka Nowaka-Jurczyka. Ważny triumf natchnął nasz zespół do jeszcze lepszej gry, czego efektem było efektowne zwycięstwo nad drugą drużyną BKS-u różnicą aż sześciu goli. - W tym momencie stało się jasne, że uzyskamy promocję do dalszej części turnieju, w której zagrają najlepsze ekipy – zaznacza trener Michalski.

Pewny awans wcale nie rozluźnił olkuszan. Ci nadal chcieli utrzymać zerowy bilans porażek i dokonali tego, bezbramkowo remisując z Celulozą Kostrzyn, a na finiszu pokonując swoich rówieśników z uzdrowiskowego Ciechocinka. 19 punktów zapewniło Słowikowi U-9 pozycję wicelidera tabeli. Grupę B wygrali gospodarze, a więc KS Zakopane. Górale zgromadzili tyle samo punktów, a przy remisie w bezpośrednim meczu wygrali korzystniejszą różnicą bramek.

- Nie przegraliśmy żadnego z dziewięciu pojedynków, dlatego jestem dumny z całego zespołu. Poprawiliśmy grę w obronie, a właśnie nad tym w ostatnim czasie najmocniej pracowaliśmy. Kilka fajnych spotkań i wyników za nami, ale jeszcze niczego nie wygraliśmy. Sporo emocji wciąż przed nami – dodaje Przemysław Michalski.

Komplet wyników:
OKS Słowik – Gmina Czarna 4:0