Rocznik 2011. Tuż za podium na finiszu sezonu.

Słowik U-8 zmagania w ramach Ligi B Ekstraligi Talentów zakończył na dobrym 4. miejscu. Podopieczni Marcina Mroza byli o krok od podium, jednak do pełni szczęścia zabrakło im jednej bramki w ostatnim meczu z Fablokiem Chrzanów. Musieli wygrać, a tylko zremisowali i tym sposobem aspiracje sięgające pierwszej trójki trzeba odłożyć przynajmniej do jesieni.

- Sezon kończyliśmy w mocno okrojonym składzie. Zaczęły się wakacje i część chłopców już ruszyła w poszukiwaniu letnich przygód. Nie mogłem również skorzystać ze wszystkich graczy z rocznika 2012, bowiem w tym samym czasie grali oni swój turniej w Kluczach. Mimo problemów kadrowych zespół spisał się znakomicie, chłopcy dzielnie walczyli, uzyskując kilka naprawdę cennych rezultatów. Nie tylko z wyników jestem zadowolony. Gramy znacznie lepiej niż jeszcze kilka miesięcy temu. To jest główne źródło mojej satysfakcji – zaznacza trener Mróz.

Słowicy zaczęli od dwóch pewnych zwycięstw po 3:1 z Chełmkiem i rówieśnikami ze Skoczowa. Później dosyć znacznie ulegli faworytom rozgrywek - Sparcie Katowice i krakowskiej Wiśle oraz po wyrównanym boju przegrali 1:2 z Teamem Gliwice. Kolejną punktową serię zapoczątkowała wygrana 1:0 z Unią Oświęcim. Olkuszanie poszli za ciosem i trzy oczka zdobyli także dzięki zwycięstwu nad Cracovią. Na finiszu mecz o wszystko z Fablokiem. Rywale objęli prowadzenie, olkuszanie potrafili wyrównać i w ostatniej akcji meczu mieli wyborną szansę na drugie trafienie, które dałoby im symboliczny brąz. Okazji sam na sam z bramkarzem nie udało się jednak wykorzystać, więc przy remisie na najniższy stopień podium wskoczyli oświęcimianie.

Ostatnią rundę prestiżowego turnieju w Chełmku w Lidze B wygrała Wisła Kraków przed Spartą Katowice.

Komplet wyników:
OKS Słowik – KS Chełmek 3:1