SENIORZY. Drugi mecz i drugie zwycięstwo!

Wygrana w premierowym spotkaniu z Leśnikiem II Gorenice zaostrzyła apetyty naszych Seniorów, którzy w równie dobrych humorach chcieli schodzić z boiska po meczu przeciwko Dłubni II Trzyciąż-Jangrot. Gospodarze w pierwszej kolejce nie dokończyli swojej potyczki z Olimpią Łobzów schodząc z boiska przy wyniku 12:0. W starciu ze Słowikiem rezerwy A-klasowca były już zupełnie innym zespołem, ale i tak nie byli w stanie ugrać choćby punktu.

Dłubnia II Trzyciąż/Jangrot – OKS Słowik Olkusz 2:5 (2:2)

1:1 – Przemysław Porębski
1:2 – Jakub Nowak
2:3 – Radosław Miętki
2:4 – Przemysław Porębski
2:5 – Michał Piwowar

Sędziował:Tomasz Kaczmarczyk (Bukowno)

OKS Słowik: Kajda – Miętki, Wojdyła, Pachowicz, Tylec – Żurada (Wójcicki), Nowak, Przybylski, Szymański (Ptak) – Piwowar, Porębski.

Wszystko przez to, że niedoceniany przed początkiem rozgrywek OKS udowadnia, że mimo typowej amatorki można się skrzyknąć, skompletować ciekawą ekipę i skutecznie walczyć o punkty, częściej niż tylko od czasu do czasu. Nagrodą za udany start w ramach olkuskiej B-klasy, jest pozycja lidera i perspektywa pojedynku z solidnym Błyskiem Zederman, który już nie pierwszy rok ma aspiracje powalczyć o awans na wyższy szczebel.

Ale wracając do meczu w Trzyciążu, zaczęło się po myśli miejscowych, którzy zaskoczyli olkuszan już w pierwszych minutach. Radość Dłubni nie trwała jednak długo, bowiem wzorem poprzedniego meczu sprawy w swoje ręce wziął Przemysław Porębski, z tym, że zaczął strzelać już przed przerwą. Słowik poszedł za ciosem i niedługo później objął prowadzenie po golu Jakuba Nowaka, dla którego jest to pierwsze oficjalne trafienie w „żółto – niebieskich” barwach. Do przerwy remis, bo i miejscowi potrafili się jeszcze odgryźć.

Druga odsłona to już zdecydowana dominacja gości, którzy jeszcze trzykrotnie pokonywali bramkarza rywali. Prowadzenie dla OKS-u odzyskał Radosław Miętki (także premierowy gol w oficjalnym występie), a trafienie na 2:4 to zasługa niezawodnego u progu sezonu Przemka Porębskiego. Ostatni gol w sobotnie popołudnie padł za sprawą Michała Piwowara, który ustalił wynik tego ciekawego widowiska na 2:5.

Słowik jak już to zostało wyżej napisane jest liderem tabeli. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że to dopiero pierwsze tygodnie grania i sytuacja na szczycie klasyfikacji zmieni się pewnie jeszcze nie raz i nie dwa razy. Prawdziwym testem dla najstarszej reprezentacji Słowika, będzie najbliższy pojedynek z wysoko mierzącym Błyskiem. Drużyna z Zedermana, której pierwszy mecz w Bukownie Starym nie doszedł do skutku, w weekend przegrała u siebie z innym kandydatem do awansu, a więc Olimpią Łobzów (2:3 – do przerwy 0:3).