TRAMPKARZE. Gotowi na nowy rozdział w EkstraLidze.

Już w najbliższą środę 29 sierpnia zmagania w ramach krakowskiej EkstraLigi Trampkarzy rozpoczną podopieczni Pawła Curyło i Mateusza Dąbka. Słowik U-15 w barwach którego jesienią zobaczymy graczy z roczników 2004 i 2005 na Czarnej Górze zmierzy się z Lotnikiem Kryspinów.

Nowy sezon pokaże nowe oblicze drużyny. Wiosną z pomocą zawodników 2003 Słowicy uratowali się przed spadkiem, a w najbliższych tygodniach będą chcieli udowodnić, że ich utrzymanie nie było kwestią przypadku. - Zgadza się, ten zespół przeszedł małe trzęsienie ziemi. Ale taka jest prawidłowość w grupach młodzieżowych. Wychodzi jeden rocznik, a zastępuje go następny. Po udanej przygodzie z ekipą Juniorów przychodzi mi teraz pracować z równie ambitną i utalentowaną grupą nieco młodszych ludzi. Wszyscy uczymy się siebie nawzajem, ale wierzę, że czas spędzony na przygotowaniach do sezonu nie pójdzie na marne i w komplecie wyciągniemy z niego jak najwięcej dobrych rzeczy – zaznacza trener Curyło.

Inauguracja sezonu już za kilkadziesiąt godzin, a forma sportowa wygląda nieźle. Świadczą o tym wyniki. W ostatni piątek olkuszanie nie dali szans Górnikowi Wieliczka wygrywając w Solnym Mieście aż 12:0. Hattricka skompletował Oliwier Piątek, po dwie bramki dołożyli Bartłomiej Żaba, Sebastian Gałka, Krzysztof Wolski oraz Tracz, a listę strzelców uzupełnił Kamil Nawara. Wcześniej podopieczni trenerów Curyło i Dąbka również w dwucyfrowych rozmiarach pokonali Radziszowiankę Radziszów oraz 5:2 triumfowali w wyjazdowym sparingu z CKS Czeladź.

Sparingowe granie to nie wszystko. Słowik U-15 na zaproszenie wolbromskiego WAP-u zagrał także przy Leśnej w Letnim Turnieju Trampkarzy. Wynik końcowy? Bardzo zadowalający – 1. miejsce, przed Wieliczanką Wieliczka i WAP-em. Stawkę uzupełniły drużyny Pogoni Miechów i AP Gołcza.

- Wyniki meczów kontrolnych nie są najważniejsze, ale wiadomo, że zwycięstwa budują atmosferę. Prawdziwą weryfikacją formy będzie jednak pierwszy pojedynek o punkty – przekonuje szkoleniowiec OKS-u. A ten już w najbliższą środę 29 sierpnia o godz. 18:00 na Czarnej Górze. Przeciwnikiem Słowików będą ich rówieśnicy z Kryspinowa, a więc beniaminek w EkstraLidze, w której jesienią zobaczymy dziesięć zespołów.

Skład EkstraLigi Trampkarzy jesień 2018:
OKS Słowik Olkusz, Lotnik Kryspinów, Piast Skawina, Wisła II Kraków, Garbarnia Kraków, Tramwaj Kraków, SMS Kraków, Bronowianka Kraków, Borek Kraków, Skalanka Skała.

Jesienne mecze Słowika U-15 w EkstraLidze:

29.08 godz 18:00
Słowik Olkusz - Lotnik Kryspinów

01.09 godz 10:00
Piast Skawina - Słowik Olkusz

08.09 godz 09:00
Wisła II Kraków - Słowik Olkusz

12.09 godz 17:30
Słowik Olkusz - Garbarnia Kraków

15.09 godz 13:00
Tramwaj Kraków - Słowik Olkusz

19.09 godz 17:30
SMS Kraków - Słowik Olkusz

23.09 godz 16:00
Słowik Olkusz - Bronowianka Kraków

26.09 godz 19:00
Borek Kraków - Słowik Olkusz

29.09 godz 11:00
Słowik Olkusz - Skalanka Skała

Dodatkowo w październiku tabela zostanie podzielona na dwie części. Cztery najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej między sobą rozstrzygną kwestię awansu do Małopolskiej Ligi Trampkarzy, natomiast sześć ekip powalczy o utrzymanie.