TRAMPKARZE. Najlepsi w Kazimierzy Wielkiej.

Po serii drugich miejsc przywożonych z różnych halowych imprez przez drużyny Słowika, w końcu przyszedł czas na najważniejsze laury. Przez turniej w Kazimierzy Wielkiej bez porażki przeszli nasi Trampkarze, którzy w drodze po złote krążki ograli m.in. Puszczę Niepołomice. Finał zmagań był już prawdziwym popisem młodych olkuszan.

Ostatni mecz turnieju rzeczywiście można określić mianem popisowego, a to dlatego, że w spotkaniu decydującym o tym, kto stanie na najwyższym stopniu podium, Słowik odniósł swoje najwyższe zwycięstwo w całej imprezie – 4:0 pokonując Orła Sidzina. Bramki dla OKS-u zdobyli Szymon Skołucki, Patryk Sioła, Maks Matusiak oraz Bartłomiej Wdowik.

Oprócz tej końcowej efektownej wygranej, podopieczni Marcina Sosińskiego odnieśli jeszcze trzy inne zwycięstwa, raz i to w dodatku w grupie remisując z Nidzicą. Co więcej, „Słowicy” stracili tylko jedną bramkę, więc nie dziwi tytuł Najlepszego Bramkarza dla Sebastiana Czajkowskiego.

W grupie eliminacyjnej, OKS rywalizację rozpoczął od skromnej wygranej 1:0 nad Jedynką Krzeszowice. Jedynego gola tego meczu zdobył Adrian Dudzik. Drugi grupowy pojedynek z MOSiR-em Bochnia olkuszanie zakończyli wynikiem 2:0, po trafieniach Dudzika i Kuby Żuławińskiego. Przy pewnym awansie do strefy medalowej, nasi gracze pozwolili sobie na podział punktów z Nidzicą (1:1 po bramce Szymona Skołuckiego).

Szalę zwycięstwa w półfinale na stronę Słowika przechylił Bartłomiej Wdowik. To jego gol przesądził o końcowym wyniku starcia z Puszczą Niepołomice. Finał nie miał wielkiej historii. Olkuszanie mocno sobie postrzelali, jakby na wiwat.

- Zasłużyliśmy sobie na te chwile radości. Obiektywnie patrząc rzeczywiście byliśmy najlepszym zespołem. Nie przegraliśmy meczu, świetnie radziliśmy sobie w defensywie, a finał był już prawdziwym koncertem. Chłopcy zostawili na boisku dużo zdrowia i dzięki temu zgarnęli najcenniejszą nagrodę – chwali swoich zawodników trener Sosiński.

Grupa eliminacyjna:
OKS Słowik Olkusz – Jedynka Krzeszowice 1:0