KLUB. Trzech Słowików w Kadrze Polish Soccer Skills!

W niedzielę zwycięstwem 2:0 nad Macedonią Północną piłkarze Reprezentacji Polski zapewnili sobie udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Dzień później także na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja oraz premierowy trening młodzieżowych kadr Polish Soccer Skills. W międzynarodowym projekcie Olkusz ma trzech swoich przedstawicieli!

Wśród 30 wyselekcjonowanych zawodników w grupach wiekowych U-10 i U-8 znaleźli się dwaj zawodnicy Olkuskiego Klubu Sportowego Słowik – Bartosz Nowak-Jurczyk oraz Tymoteusz Kuś. Ponadto do sztabu trenerskiego PSS został powołany Przemysław Michalski, na co dzień odpowiedzialny za prowadzenie w Słowiku w duecie z Arturem Kasprzykiem chłopców z rocznika 2010. - To wielkie wyróżnienie dla nas wszystkich i całego klubu. PSS to międzynarodowy projekt, który daje wiele możliwości rozwoju indywidualnego młodych zawodników – zaznacza Przemysław Michalski.

Powołanie do Reprezentacji Polish Soccer Skills dla zawodników olkuskiego Słowika to pokłosie letniego zgrupowania PSS w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale, gdzie przez tydzień pod okiem licencjonowanych trenerów Polish Soccer Skills z Polski i zagranicy, chłopcy trenowali z pozostałymi uczestnikami obozu. Zarówno 9-letni Bartek, jak i 7-letni Tymek za swoją postawę zostali wyróżnieni nagrodą w postaci powołania do kadry w swoich rocznikach. Selekcja była trudna, bo i szkoleniowcy musieli wybrać najlepszych graczy spośród kilkuset zawodników.

W poniedziałkowe przedpołudnie w stolicy na PGE Narodowym odbyła się oficjalna prezentacja kadr Polish Soccer Skills, a po niej na murawie (tej samej po której jeszcze kilkanaście godzin wcześniej o punkty walczyli kadrowicze Jerzego Brzęczka) przeprowadzono pierwszy trening.

Z końcem listopada Reprezentanci PSS wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do Cetniewa, a wiosną przyszłego roku bliźniacze zgrupowanie odbędzie się poza granicami Polski. Podczas europejskich wojaży olkuszanie razem z innymi kadrowiczami rozegrają mecze kontrolne z młodzieżowymi zespołami klubów z Bundesligi, Eredivisie, Primiera Division, czy Serie A.

Historia młodych piłkarzy z Olkusza to kolejna piękna odsłona sportowych sukcesów, których w ostatnim czasie przecież nie brakuje. Wychowana piłkarsko w Olkuszu i przede wszystkim w Słowiku 14-letnia bramkarka Kinga Seweryn ma za sobą kolejny, udany występ w Kadrze Polski U-15. „Biało-Czerwone” z początkiem października mierzyły się ze swoimi rówieśniczkami z Czech. Bilans dwumeczu na korzyść Polek.

Fot. własne oraz Łączy Nas Piłka Kobieca