Rocznik 2008. Prestiżowe podium w Knurowie!

Przez ostatni weekend w Knurowie w ramach święta miasta odbywał się II w historii Festyn Piłkarski organizowany przez miejscową Akademię Piłki Nożnej. W turnieju udział wzięło 18 drużyn, a rywalizacja została podzielona na dwa dni.

Podopieczni Piotra Wesołowskiego i Michała Tondosa w sobotę przegrali jedynie z Legią Soccer School, zaskakując wielu obserwatorów i zajmując 2. miejsce w grupie A, tuż za plecami niepokonanej Cracovii. W nagrodę „żółto-niebiescy” mieli możliwość rywalizacji z najlepszymi.

Komplet wyników z soboty:
OKS Słowik – AP Knurów I 2:0
OKS Słowik – SFC Opava II  4:1
OKS Słowik – Cracovia Kraków  2:2
OKS Słowik – Legia Soccer School  2:4
OKS Słowik – AP Bielik  3:0
OKS Słowik – Concordia Knurów  2:0
OKS Słowik – Piast Gliwice  2:2
OKS Słowik – Zagłębie Sosnowiec  4:0

Ostatecznie Słowik U-10 zajął 3. miejsce za Progresem Kraków i czeską Opavą. To wynik godny odnotowania biorąc pod uwagę silną konkurencję.

Wicemistrzostwo grupy eliminacyjnej zapewniło Słowikowi U-10 grę w stawce Ligi Mistrzów, a więc z zespołami aspirującymi do turniejowego zwycięstwa. Na wstępie niedzielnych zmagań olkuszanie nie sprostali Stali Mielec, przegrywając 1:2. Strata punktów wcale jednak nie zniechęciła „żółto-niebieskich”. Wręcz przeciwnie – Słowicy dopiero się rozkręcali. Premierowe straty powetowało zwycięstwo 2:0 z Cracovią. Następnie przyszedł skromny triumf 1:0 nad Piastem Gliwice i efektowna wygrana 4:0 z Legią Soccer School! Bez szans w starciu z olkuszanami byli także gracze ROW-u. Rybniczanie przegrali 1:6.

Po tej pięknej serii rywalem OKS-u był niepokonany przez dwa dni Progres. Mecz z krakowianami był bardzo zacięty i przede wszystkim wyrównany. O końcowym wyniku zadecydował gol z rzutu karnego – niestety na korzyść przeciwników. Porażka z triumfatorem całego turnieju na chwilę podcięła skrzydła Słowikom, bo nie da się inaczej wytłumaczyć porażki 1:5 z Rozwojem Katowice.

Na zakończenie rywalizacji Słowik U-10 mierząc w najniższy stopień podium aby nie oglądać się na grupę pościgową musiał wygrał swoje spotkanie z pewną wicemistrzostwa Opavą. Dzień wcześniej olkuszanie pewnie ograli drugą drużynę ekipy z Czech, więc „jedynka” chciała wziąć rewanż na pogromcach ich kolegów. Z planów rywali jednak nic nie wyszło. OKS po emocjonującym meczu wygrał 3:2 i mógł się radować z brązowych medali.

- Brawo drużyna! Chłopcy zaprezentowali naprawdę fajny futbol, co docenili również postronni obserwatorzy. Dla nas trenerów najważniejsze jest to, że utrzymaliśmy dobry poziom od początku do końca. Ani na moment nie zwątpiliśmy w nasze możliwości, tylko mecz Rozwojem był nieco słabszy w naszym wykonaniu, ale takie spotkanie zawsze musi się przydarzyć. Podium w gronie tak uznanych zespołów to najlepsza nagroda na zakończenie sezonu – przyznaje Piotr Wesołowski.

Komplet wyników z niedzieli:
OKS Słowik – Stal Mielec  1:2
OKS Słowik – Cracovia Kraków  2:0