Rocznik 2010. Pierwsza ósemka Ekstraligi Talentów!

Dobrze zaczęli i jeszcze lepiej skończyli! Słowik U-9 awansował do elity Ekstraligi Talentów. Podopieczni Przemysława Michalskiego i Artura Kasprzyka przeżyli w Chełmku prawdziwą huśtawkę nastrojów.

Olkuszanie zaczęli od czterech punktów w meczach z najlepszym w stawce DAP-em Kielce i najsłabszym Ruchem Chorzów. Później przyszły trzy dosyć wyraźne porażki z Wandą Kraków, Unią Oświęcim i (najmniej bolesna) z Progressem Andrychów, po których raczej niewielu wróżyło Słowikowi udaną końcówkę rywalizacji, tym bardziej że naprzeciwko „żółto-niebieskich” stanęły uznane ekipy krakowskiej Wisły i GKS-u Jastrzębie. Z „Białą Gwiazdą” olkuszanie przegrywali 0:1 po rzucie karnym, a mimo to potrafili odwrócić losy spotkania i ostatecznie sięgnąć po trzy punkty, dające nadzieję na zajęcie jednego z pierwszych czterech miejsc gwarantujących promocję do Ligi A. Warunek był jeden – zwycięstwo z Jastrzębiem, które od początku zmagań plasowało się na podium.

- Mieliśmy różne momenty. Początek był naprawdę obiecujący, jednak porażka z Wandą nieco podłamała chłopców. Dopiero w meczu z Wisłą zespół uwierzył, że może grać znacznie lepiej. Przegrywaliśmy, a mimo to potrafiliśmy zmienić wynik, jako jedyni ogrywając Wisłę. To zwycięstwo okazało się kluczowe, dało wiarę w udany finisz – mówi trener Michalski.

Z Jastrzębiem olkuszanie szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, którego już nie oddali do samego końca. Wygrana 3:1 zagwarantowała naszym zawodnikom 4. miejsce, bez konieczności oglądania się na konkurencję. Zwykle dla sportowców ta pozycja wiąże się ze sporym rozczarowaniem. Tym razem było zupełnie inaczej.

- Nie było łatwo, jednak ostatecznie swój cel osiągnęliśmy. Zagramy w najlepsze ósemce Ekstraligi, choć tam poprzeczka zostanie podniesiona jeszcze wyżej – dodaje Przemysław Michalski.

Trudno się nie zgodzić z opinią szkoleniowca. 5 maja poziom trudności znacznie wzrośnie, ale nie może być inaczej, skoro Ligę A obok Słowika tworzą: Bronowianka Kraków, Zagłębie Sosnowiec, Stadion Śląski Chorzów, Team Gliwice (z Grupy A) oraz DAP Kielce, Wanda Kraków i Wisła Kraków (z Grupy B).

Komplet wyników:
OKS Słowik – DAP Kielce 1:1
OKS Słowik – Ruch Chorzów 4:1
OKS Słowik – Wanda Kraków 0:5
OKS Słowik – Unia Oświęcim 1:5
OKS Słowik – Progress Andrychów 1:2
OKS Słowik – Wisła Kraków 2:1
OKS Słowik – GKS Jastrzębie Zdrój 3:1

Tabela końcowa grupy B Ekstraligi Talentów 2010 z 13 kwietnia:
1. DAP Kielce
2. Wanda Kraków