JUNIORZY. Do trzech razy sztuka w Kazimierzy!

Próbowali przed dwoma laty i przed rokiem, ale zawsze po drodze coś poszło nie tak i do Olkusza wracali z niedosytem. Na szczęście zadziałało stare polskie porzekadło, że do trzech razy sztuka. Zespół U-17 w końcu osiągnął cel, wygrywając turniejową rywalizację w Kazimierzy Wielkiej.

Nie od dziś funkcjonuje również inna prawda mówiąca, że „nie ważne jak zaczynasz, ale ważne jak kończysz”. Idealnie pasuje ona do środowych wydarzeń ze świętokrzyskiej Kazimierzy, gdzie na inaugurację podopieczni Pawła Curyło nie sprostali rówieśnikom z Trzciany przegrywając 1:3. - Przyszło nam się zmierzyć z solidną ekipą, a że w turniej weszliśmy nie w pełni skoncentrowani, to już na wstępie odebraliśmy surową lekcję – wspomina szkoleniowiec.

Porażka wyzwoliła w Słowikach sportową złość, która szybko pozwoliła im się mentalnie odbudować. A jak wiadomo sukces rodzi się w głowie. Pozytywnym bodźcem była także wygrana po wyrównanym meczu z gospodarzami imprezy. Wynik 2:1 pozwolił olkuszanom wrócić do gry o podium. Im dłużej trwały zmagania, tym gracze OKS-u pewniej czuli się przed publicznością w Kazimierzy. W kolejnym starciu przeciwko drugiej drużynie miejscowej Sparty nasi zawodnicy spisali się bez zarzutu triumfując 4:1, dobrą serię kontynuując też w następnych meczach, równie pewnie 3:0 ogrywając Nidzicę Dobiesławice i 4:1 Contrę Sułków. Niejako na deser Słowikowi U-17 pozostała rywalizacja z uznanym w piłkarskim środowisku Górnikiem Wieliczka. Zespół z Miasta Solnego nie miał jednak zbyt wiele do powiedzenia w starciu z olkuszanami, którzy zwyciężając 3:0 zapewnili sobie główną nagrodę, wyprzedzając Spartę II i SP Trzciana.

- Rzeczywiście, do trzech razy sztuka. W weekend otwarcie mówiłem, że ten wyjazd będzie dla mnie wykładnikiem formy zespołu. Jestem zadowolony z postawy chłopaków, odbudowali się po pierwszym niepowodzeniu i w efektownym stylu zakończyli turniej. Dalej uważam, że i tak pełnię możliwości tych młodych ludzi zobaczymy dopiero wiosną na dużych boiskach – komentuje trener Curyło.

Oprócz pucharu za zwycięstwo w turnieju, indywidualne wyróżnienie odebrał Michał Proć. Został wybrany MVP wśród bramkarzy. Najskuteczniejszym graczem OKS-u został natomiast autor 8 trafień Wiktor Jamrozowicz.

Komplet wyników:
OKS Słowik – Szkółka Piłkarska Trzciana 1:3
OKS Słowik – Sparta I Kazimierza Wielka 2:1
OKS Słowik – Sparta II Kazimierza Wielka 4:1
OKS Słowik – Nidzica Dobiesławice 3:0
OKS Słowik – Contra Sułków 4:1
OKS Słowik – Górnik Wieliczka 3:0

Skład:
Proć, Dybek – Kluczewski, K. Koźlik, J. Koźlik, Szymaniuk, Chochół, Jamrozowicz, K. Lipiński, Śliwka.