JUNIORZY. Rusza II-ligowa karuzela.

Letnie wakacje od piłki nie trwają długo. Już dziś nowy sezon inaugurują Juniorzy Młodsi. W roku jubileuszu 10-lecia istnienia Słowika, klub ponownie będzie reprezentował zespół U-17.

Trenerem drużyny jest Paweł Curyło, któremu z ławki pomagać będzie Tomasz Synowski. Szkoleniowcy mają do dyspozycji solidną 22-osobową kadrę, w której znaleźli się zawodnicy wypożyczeni w ostatnich miesiącach do KS-u Olkusz. Mowa o Nikodemie Kanii i Tomaszu Jandzie. Treningi wznowił ponadto Bartłomiej Lipiński, a nową twarzą w olkuskiej bramce będzie Mateusz Górka, na rok wypożyczony ze Skalanki Skała.

Pierwszym rywalem Słowika U-17 będzie Piliczanka Pilica. Mecz początkowo zaplanowano na 28 sierpnia, jednak na prośbę gości został przeniesiony na dzisiaj, tj. środę 21 sierpnia. Początek spotkania na boisku w Osieku o godz. 17:30. Cztery dni później, w niedzielne przedpołudnie - także u siebie - olkuszanie podejmą Wisłę Rząska.

- Inauguracje nigdy nie są łatwe, szczególnie gdy jest się na starcie nowego projektu. Zespół Juniorów Młodszych stworzyliśmy z myślą o przyszłości chłopców z trzech roczników: 2003, 04, 05. Rywalizację zaczynamy od II ligi, oczywiście plany mamy ambitne, ale wszystko zweryfikuje boisko. Najważniejsze by dobrze zacząć i nabrać pewności przed następnymi tygodniami grania o punkty – komentuje Paweł Curyło.

Trzon zespołu został oparty na graczach z rocznika 2004, którzy wiosną grali na zapleczu Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Czy młody zespół Słowika podoła zadaniu i nawiąże do najlepszych drużyn II ligi? Przekonamy się już wkrótce. Sezon 2019/2020 oficjalnie czas zacząć!