KLUB. Słowicy w topowych klubach!

Przerwa letnia to nie tylko okres przygotowań do nowych wyzwań jakie niesie ze sobą kolejny sezon, ale również czas, w którym dochodzi do roszad w składach. Słowik jest klubem z małego ośrodka piłkarskiego, skąd jak mówią eksperci ciężko się wybić. Ostatnie tygodnie jakby temu zaprzeczają. Nasi zawodnicy przenieśli się do zespołów młodzieżowych topowych drużyn. Transferową bombą bez wątpienia jest angaż Kingi Seweryn w ekstraligowym GKS-ie Katowice.

O tym mówiło się od dawna, wszak Reprezentantka Polski U-15 prędzej niż później musiała męskie boiska zamienić na kobiece. Pomysłów było kilka, ostatecznie stanęło na stolicy Górnego Śląska i grze w Górniczym Klubie Sportowym Katowice. „GieKSa” to solidna firma w kobiecym futbolu, w tym sezonie zawodniczki walczące o medale Mistrzostw Polski jeszcze nie przegrały, a w niedzielę rozbiły u siebie 7:3 Olimpię Szczecin. Kinga Seweryn na debiut w seniorskiej piłce będzie musiała jeszcze chwilę poczekać, ale oczekiwanie na debiut między słupkami w meczu o punkty w Ekstralidze rekompensuje sobie udziałem w kolejnej konsultacji szkoleniowej Reprezentacji U-15 i zgrupowaniu GK PRO przygotowanym z myślą o najzdolniejszych bramkarkach w kraju.

Kierunek na stolicę – ale tym razem Małopolski obrali dwaj zawodnicy z roczników 2007 i 2009. 12-letni Stefan Szczygieł skorzystał z propozycji Cracovii, natomiast 10-letniego Dawida Tracza jesienią będziemy wypatrywali w składzie krakowskiej Wisły.

Do tego jeszcze bardzo miła informacja dotycząca przyszłości innego z naszych wychowanków. Jan Koźlik rocznik 2003, który ostatnie miesiące spędził w Rozwoju Katowice na zasadzie rocznego wypożyczenia przeniósł się do Niecieczy, gdzie jego nowym klubem będzie Termalica.

Wszystkim życzymy powodzenia! I zapewniamy, że będziemy się bacznie przyglądać postępom czynionym przez młodych Słowików. Bo w każdym z Nich płynie „żółto-niebieska” krew.

#10LatSłowika

Transfery lato 2019:
Jan Koźlik (Termalica Nieciecza)
Kinga Seweryn (GKS Katowice)
Stefan Szczygieł (Cracovia)
Dawid Tracz (Wisła Kraków)