JUNIORZY. Sparingowa strzelanina.

Juniorzy Młodsi mają się coraz lepiej. Po skompletowaniu naprawdę wyrównanej i mocnej, liczącej 22 zawodników kadry, podopieczni Pawła Curyły mierzą się ze swoimi rówieśnikami w meczach kontrolnych, będących ostatnią prostą przed zbliżającym się sezonem w II Lidze Juniorów Młodszych. Słowik w obu ostatnich sparingach odniósł przekonujące zwycięstwa. Na uwagę w szczególności zasługuje wynik z konfrontacji z Piliczanką, którą OKS ograł aż 14:0. Wczoraj 16-latkowie wygrali 2:0 na wodzie ze Spójnią.

- Z całym szacunkiem dla Piliczanki, ale akurat w tym przypadku nie był to rywal z naszej półki. Chłopcy wygrali w dwucyfrowych rozmiarach, a wynik i tak mógł być dużo wyższy. Jestem zbudowany ich postawą, bowiem po takim wyniku nie bujają w obłokach, tylko otwarcie mówią o mankamentach. To znak, że pracuję z naprawdę zgraną ekipą - cieszy się Paweł Curyło. - Dużo trudniej było już w Osieku, gdzie przyszło nam się zmierzyć nie tylko z ciekawym przeciwnikiem, ale także i z nietypowym boiskiem, przypominającym raczej mały basen aniżeli murawę piłkarską. Mimo ekstremalnych warunków i tym razem zeszliśmy z boiska z podniesionymi głowami - dodaje opiekun drużyny U-16.

Jeśli tylko aura na to pozwoli, Juniorzy Młodsi OKS-u przed startem sezonu rozegrają jeszcze jeden mecz kontrolny. Później nadejdzie już czas na ligę i walkę o awans. - Mówimy o tym głośno.Każdy inny wynik niż nasza promocja na wyższy szczebel będzie dla mnie porażką - przyznaje trener Curyło.

Zespoły biorące udział w rozgrywkach II Ligi Juniorów Młodszych PPN Olkusz w sezonie 2014/2015:

Bolesław Bukowno
Unia Jaroszowiec