KLUB. Komunikat w sprawie III etapu odmrażania sportu.

Szanowni Państwo!

Od dzisiaj rusza trzeci etap „odmrażania” sportu. Zmieniają się wytyczne dotyczące prowadzenia zajęć – zwiększają się grupy treningowe w zależności od rozmiaru boisk. Wciąż jednak obowiązują rygorystyczne zasady bezpieczeństwa zabraniające bezpośredniego kontaktu między zawodnikami oraz podtrzymujące dezynfekcję zarówno uczestników treningu, jak i sprzętu.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Rządu oraz Ministerstwa Sportu, od poniedziałku 18 maja zwiększa się liczebność grup treningowych – do 16 osób (zawodnicy + trenerzy) na boiskach typu Orlik oraz do ponad 30 osób na pełnowymiarowych obiektach piłkarskich z wytyczoną strefą buforową.

Dla naszych Podopiecznych, a także ich Rodziców mamy bardzo dobre wiadomości! Od dzisiaj zwiększamy limit uczestników zajęć – trenować będziemy w dużych grupach, a także przechodzimy z jednego treningu w tygodniu na dwie jednostki. Do tego na boiska wracają najmłodsi w naszej piłkarskiej Rodzinie – a więc Grupy Naborowe, czyli roczniki 2013 i 2014. Roczniki 2015 i 2016 zajęcia wznowią w czerwcu.

Do naszej dyspozycji są obecnie cztery obiekty – dwa ze sztuczną nawierzchnią oraz dwa z naturalną murawą w Olkuszu, Osieku i Zedermanie. Szczegółowe informacje dotyczące dni oraz godzin treningów dostępne są u trenerów każdego zespołu.

Pragniemy również zaznaczyć, że jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju nie pogorszy się, a Rząd nadal będzie realizował plan stopniowego „odmrażania” sportu, to jeszcze w czerwcu wrócimy do planowych trzech jednostek treningowych w tygodniu. Wszystko wskazuje też na to, że wyjątkowo w tym roku nie będzie przerwy letniej i zajęcia wedle harmonogramu prowadzić będziemy również w miesiącach wakacyjnych, co pozwoli chociaż w części nadrobić stracony czas, który w marcu w związku z pandemią koronawirusa niejako się zatrzymał.

Przypominamy także, że składka członkowska za maj wynosi 50 zł (termin płatności minął w piątek 15 maja! Wszystkich tych, którzy nie dokonali wpłaty na klubowe konto prosimy o lojalność względem Klubu i uregulowanie zaległości). Od czerwca wracając do standardowych trzech zajęć w tygodniu, wracamy do pełnej składki w wysokości 100 zł.

Dziękujemy za wyrozumiałość! Teraz będzie tylko piękniej!

Zarząd Olkuskiego Klubu Sportowego „Słowik”