KLUB. Komunikat w sprawie systematycznego powrotu do zajęć!

Szanowni Państwo!

Wraz z nowym miesiącem przypominamy, że w trosce o przyszłość olkuskiego Słowika w okresie kwarantanny spowodowanej epidemią wirusa Covid-19, decyzją Zarządu z końca marca bieżącego roku, kwota składki członkowskiej na poczet Klubu do odwołania wynosi 50 zł za dany miesiąc (w przypadku rodzeństwa dokonujemy tylko jednej wpłaty).

Termin płatności na konto bankowe upływa 15. dnia każdego miesiąca (15 maja za maj).
Alior Bank o/Olkusz: 27 2490 0005 0000 4500 9409 7652

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować za poważne podejście do trudnego także i dla Nas tematu w ubiegłym miesiącu. Wszystkim osobom wspierającym Klub w kwietniu przybijamy wirtualną piątkę!

Dodatkowo, w poniedziałek 4 maja zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, w najstarszych rocznikach wróciliśmy do zajęć w małych 5/6-osobowych grupach treningowych. Wierzymy, że częstotliwość zajęć z czasem zacznie wzrastać. Obecnie przez ograniczenia osobowe oraz trudność w dostępie do boisk piłkarskich, nasze drużyny od rocznika 2012 w górę aż do Juniorów Młodszych trenować będą 1 raz w tygodniu, choć w każdej chwili ilość jednostek treningowych może wzrosnąć. Wszelkich informacji na bieżąco udzielą trenerzy poszczególnych grup wiekowych.

Informujemy również, że w obecnej chwili – na dzień 5 maja – przy panujących obostrzeniach, nie jesteśmy w stanie wrócić do zajęć w grupach naborowych (roczniki 2013, 2014 i 2015). Powód? Brak możliwości spełnienia wszelkich rządowych wytycznych. Prowadzenie zajęć treningowych wśród najmłodszych zawodników z zachowaniem 2-metrowej odległości, dezynfekcji sprzętu oraz niemożności m.in. łapania piłki w ręce sprawia, że ewentualna organizacja zajęć zamiast klasycznego treningu piłkarskiego dla najmłodszych adeptów futbolu przypominałaby farsę, na której nie skorzystałaby żadna ze stron.

Wierzymy jednak, że w najbliższych dniach sytuacja epidemiologiczna w kraju poprawi się na tyle, że Ministerstwo Zdrowia wyda kolejne decyzje, w znacznym stopniu ułatwiające prowadzenie zajęć i powrót na boiska wszystkich Młodych Słowików.

Liczymy na wyrozumiałość! Dla Nas zawsze najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych podopiecznych, a Waszych dzieci.

Z wyrazami szacunku, Zarząd OKS Słowik Olkusz