KLUB. Piłkarskie Mikołajki Przedszkolaków!

W ostatni wtorek na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz. W Piłkarskich Mikołajkach Przedszkolaków udział wzięła blisko setka dzieci, która przy okazji daty 6 grudnia postanowiła odbyć integracyjną lekcję wychowania fizycznego.

Okres Mikołajek to czas radości oraz niekonwencjonalnego zagospodarowania czasu dla milusińskich. Wszak to wyjątkowa data w kalendarzu, która oprócz prezentów niesie ze sobą także wiele radości i pozytywnych emocji.

Stąd pomysł organizacji Piłkarskich Mikołajek z ramienia Olkuskiego Klubu Sportowego Słowik. - Do udziału w akcji zaprosiliśmy wszystkie przedszkola z terenu gminy. Ostatecznie wyzwanie podjęło osiem drużyn z sześciu różnych placówek – relacjonuje Rafał Pięta, prezes Słowika.

Rzeczywiście, we wtorek do futbolowych zmagań przystąpiły zespoły z Przedszkoli numer 3, 4, 7, 9, 10 oraz 13 – łącznie prawie setka młodych sportowców, których z ławki dzielnie wspierali wychowawcy. Turniej był utrzymany w świątecznej konwencji, nikt w nim nie liczył ani punktów, ani bramek. Chodziło o dobrą zabawę i satysfakcję z aktywnego spędzenia czasu. Była to również świetna okazja integracji przedszkolnego środowiska, która wypadła bardzo obiecująco.

- Za każdym razem dobrze jest widzieć szczęśliwe dzieci, czerpiące radość ze wspólnych zmagań. Goszczenie tak wdzięcznych młodych ludzi to sama przyjemność i gwarancja, że najmłodsze pokolenie w dobie komputerów i smartfonów znajdzie swoje miejsce w którejś z dyscyplin sportowych. Mocno na to liczę osobiście i mocno liczą na to również nasi klubowi partnerzy – zaznacza Dariusz Murawski, dyrektor olkuskiego MOSiR-u.

Skoro w swoim założeniu turniej był mikołajkowy, to nie mogło zabraknąć prezentów. Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe statuetki, a młodzi piłkarze także pamiątkowe medale, które jak uczy historia niejednokrotnie tej samej nocy znalazły się pod poduszkami swoich nowych właścicieli marzących w przyszłości o karierach w stylu choćby uwielbianego przez młode pokolenie Roberta Lewandowskiego. Data 6 grudnia to chyba najlepszy czas na spełnianie i wyczekiwanie tych marzeń. - Także... niech się spełnią w ilościach hurtowych! - życzy prezes Rafał Pięta, który jednocześnie już zaprasza na kolejne sportowe eventy organizowane przez Słowika w sezonie 10-lecia istnienia klubu zrzeszającego obecnie ponad dwustu młodych adeptów futbolu w wieku 4-17 lat.