KLUB. Rusza projekt Reprezentacji Powiatu Olkuskiego!

Po pierwszej w historii wielkiej lekcji wychowania fizycznego pod nazwą Dzień Sportowych Talentów nadchodzi czas na kolejną nowość w sportowym światku Olkusza. Tym razem wychodzimy ponad gminę, a propozycję kierujemy pod adresem młodych piłkarzy z terenu powiatu olkuskiego i sąsiednich miejscowości. Już niebawem ruszy projekt młodzieżowych Reprezentacji Powiatu!

Będą to trzy drużyny złożone z zawodników urodzonych w latach 2011, 2012 i 2013. Premierowe spotkanie selekcyjne dla aspirujących do gry w kadrach zawodników już się odbyło. 9 listopada na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu pod okiem swoich klubowych szkoleniowców wyłonionych zostało po 10 piłkarzy z każdej grupy wiekowej. Każda z kadr docelowo ma składać się właśnie z takiej liczby graczy, którzy będą reprezentować Powiat Olkuski na przeróżnych turniejach w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Rozwój projektu zależny będzie od kilku czynników, m.in. zaangażowania innych klubów i względów ekonomicznych. Wierzymy jednak, że ta innowatorska propozycja spotka się z dobrym odbiorem ze strony potencjalnych sponsorów. Jak mówią: chcieć, znaczy móc!

Pierwszy sprawdzian dla kadry rocznika 2013 już niebawem! W najbliższą niedzielę 24 listopada w Sosnowcu przy ul. Kresowej połączone siły zawodników z całego powiatu zagrają w ramach Ekstraligi Talentów. W jednym zespole wystąpią młodzi adepci futbolu ze Słowika Olkusz, Przemszy Klucze, MGHKS-u Bolesław Bukowno i Champions Olkusz. W kolejnych tygodniach na turniejach dedykowanych nieco starszym zawodnikom do wspomnianych czterech klubów dołączą inne: WAP Wolbrom, Prądnik Sułoszowa, Spójnia Osiek i Centuria Chechło.

- Na podstawie własnych obserwacji i rozmów z ludźmi działającymi w krajowym futbolu, można dojść do wniosku, że jednym z podstawowych problemów piłki nożnej w naszym kraju są „mikrowojny”, które prowadzimy na poziomie lokalnym. Projekt młodzieżowych kadr powiatu olkuskiego jest naszą odpowiedzią na to, że mimo własnych ambicji możemy dla wspólnego dobra zrobić coś ponad podziałami – komentuje raczkujący projekt Reprezentacji Powiatu Maciej Mróz.

To właśnie z inicjatywy trenera Słowika, który przed rokiem stworzył Ekstraligę Talentów, pomysł doczekał się realizacji. Poparli go też inni lokalni szkoleniowcy żywo zainteresowani rozwojem młodzieżowej piłki. Będziemy na bieżąco informować o rozwoju kadr oraz wynikach uzyskiwanych przez wszystkie drużyny grające pod szyldem Powiatu Olkuskiego. Jeśli wszystko pójdzie drogą Ekstraligi, to już niebawem będziemy mogli być dumni z następnego projektu!

Tworzy się kolejna piękna historia, której jesteśmy uczestnikami!