Rocznik 2011 i 2012. International Ekstraliga Talentów.

Chwilę po zakończeniu zmagań w ramach jesiennej edycji Ekstraligi Talentów, odbyła się jej zimowa odsłona. Chełmek zamieniliśmy na Sosnowiec, a konkretnie na balon przy ul. Kresowej. Tam w ubiegły weekend o wejście do turnieju finałowego International ET w grupach wiekowych 2011 i 2012 walczyło łącznie 40 drużyn! Słowik jako współorganizator imprezy, udział w rundzie finałowej miał zapewniony już na starcie, ale mimo wszystko podopieczni Marcina Mroza i Grzegorza Jurczyka poważnie podeszli do swoich obowiązków.

Rocznik 2012 – SOBOTA
Jako pierwsi do gry o ekstraligowe punkty przystąpiły zespoły złożone z 7-letnich zawodników. Słowik trafił do grupy A, gdzie rozegrał osiem z dziewięciu zaplanowanych na sobotę spotkań. Mecz z Progresem Kraków nie doszedł do skutku, bowiem krakowianie do Sosnowca nie dojechali.

Na początek olkuszanie bez trudu 3:0 ograli swoich rówieśników z Football4Pro i do pojedynku z MUKP Dąbrowa Górnicza przystąpili z duszą na ramieniu. Rywale jednak na boisku udowodnili swoją wartość, po bardzo wyrównanym starciu pokonując Słowików 2:1. Jak się później miało okazać, ten wynik okazał się kluczowy (obok ostatniej potyczki) w kwestii turniejowego zwycięstwa! Tak, uchyliliśmy już nieco rąbka tajemnicy dotyczącej końcowych rozstrzygnięć. Ale idźmy dalej. Nieznaczna porażka z MUKP co ważne nie wprowadziła w szeregi „żółto-niebieskich” niepotrzebnej nerwowości. Dowodem na to są rezultaty kolejnych spotkań, w których nasi młodzi piłkarze prezentowali się świetnie. 5:1 pokonali Progress Andrychów, 4:1 zwyciężyli akademików grających w barwach BVB, po totalnej kanonadzie 7:4 triumfowali nad Pogonią Kraków, a później 3:0 ograli solidnego Orlika Strzelce Opolskie i nie dali najmniejszych szans outsiderowi z Czeladzi (8:0). Tabela ułożyła się w ten sposób, że olkuszanom do końcowego triumfu w ostatnim meczu z Rekordem Bielsko-Biała wystarczał remis. Rywale natomiast aby wspiąć się na szczyt musieli bezwzględnie wygrać. Bezpośredni pojedynek o grupowy tytuł lepiej, bo od bramkowego prowadzenia rozpoczęli podopieczni trenerów Mroza i Jurczyka. Bielszczanie jednak nie spasowali, tylko zabrali się jeszcze konkretniej do pracy. W efekcie strzelili naszej ekipie pięć goli i w efektownym stylu sięgnęli po główne laury.

- Do przed ostatniej kolejki byliśmy liderem grupy, niestety zasłużona przegrana w ostatnim meczu dała nam „tylko” 3. miejsce. Przez cały turniej chłopcy prezentowali się dobrze, wiele było akcji gdzie ręce same składały się do oklasków. Mocno obsadzone turnieje pokazują nam nad czym mamy pracować jeszcze dokładniej na treningach, aby w grudniu pokazać się z jeszcze lepszej strony. Jak zawsze, dziękuję rodzicom za wsparcie drużyny przez cały turniej – komentuje występ swoich zawodników trener Mróz.

Komplet wyników:
OKS Słowik – Football4Pro Bielsko-Biała 3:0
OKS Słowik – MUKP Dąbrowa Górnicza 1:2
OKS Słowik – Progress Andrychów 5:1
OKS Słowik – Akademia BVB im. Łukasza Piszczka 4:1
OKS Słowik – Pogoń Kraków 7:4
OKS Słowik – Orlik Strzelce Opolskie 3:0
OKS Słowik – APN Czeladź 8:0
OKS Słowik – Rekord Bielsko-Biała 2:5

Najlepszym zawodnikiem w Grupie A został wybrany Krzysztof Postołek! GRATULACJE!

Rocznik 2011 – NIEDZIELA
Dzień później do Sosnowca pojechał zespół starszego rocznika. Aspiracje Słowika 2011 też były spore, choć eksperci kandydatów do podium upatrywali nieco w kim innym. I rzeczywiście, dla olkuszan zabrakło miejsca na turniejowym pudle, ale i tak drużynie należy pogratulować konkretnego występu. Zaczęło się obiecująco, bo od wygranej 2:1 po ciężkim boju z Football4Pro. Jeszcze bardziej wyrównany przebieg miała konfrontacja z AP Namysłów zakończona polubownym remisem 4:4. Mecz numer 3 okazał się najsłabszy w wykonaniu trenerów Mroza i Jurczyka. Słowicy dali się bowiem rozstrzelać Czarnym, przegrywając wysoko 2:8. Po takiej lekcji trzeba wyciągnąć wnioski. Poszło nie najgorzej, przynajmniej w trzech następnych spotkaniach. Remis z Akademią BVB, a także jednobramkowe zwycięstwa nad Rozwojem Katowice i Żywiecką APN sprawiły, że nasz zespół nadal pozostawał w grze o pierwszą trójkę. Szanse na podium olkuszanie pogrzebali w następnym meczu dając się ograć Młodzikowi ze Strzelców Opolskich. Później przyszła jeszcze honorowa porażka z najlepszą w całym gronie Polonią Kraków, a na finiszu pewne zwycięstwo nad Szkołą Futbolu ze Staniątek.

- Turniej zaczęliśmy w pełni skoncentrowani. Graliśmy tak jak rozmawialiśmy przez turniejem, niestety przydarzyły nam się momenty gdzie bylibyśmy kompletnie rozkojarzeni, nic nam nie wychodziło, ani w obronie ani w ataku, przez co pojawiły się zdecydowane porażki. Jest to dla nas świetna nauka na kolejne turnieje, nie zwieszamy głów tylko pracujemy dalej – zapewnia Marcin Mróz. - Oczywiście i w tym przypadku serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie - dodaje olkuski szkoleniowiec.

Komplet wyników:
OKS Słowik – Football4Pro Bielsko-Biała 2:1