MŁODZIKI. Patent na Piliczankę.

OKS Słowik Olkusz - Piliczanka Pilica 8:0 (5:0)

Tak się poukładały terminarze rozgrywek, że akurat z Piliczanką Pilica, przyszło zainaugurować rozgrywki w sezonie 2014/2015 zarówno naszym Juniorom Młodszym, jak i Młodzikom. Oba otwarcia wypadły okazale, choć akurat chłopcy z młodszego rocznika dali poważniejszą lekcję futbolu swoim rówieśnikom. Słowik na Czarnej Górze pokonał rywala 8:0 (5:0), a hattrickiem popisał się Janek Koźlik.

- Nie jest żadną tajemnicą, że w obecnym sezonie będziemy głównym kandydatem do miejsca na podium. Chłopcy przed rokiem grając młodszym rocznikiem w rozgrywkach krakowskich nie byli w stanie dorównać najlepszym, ale doświadczenie jakie zebrali teraz procentuje. Goście przegrali wyraźnie, a mogli uczynić to jeszcze wyżej. Ale nie o ilość zdobywanych bramek tutaj chodzi. Chciałbym pochwalić cały zespół, bowiem wszyscy stanęli na wysokości zadania i pokazali, że w piłkę grać potrafią naprawdę przyzwoicie – przyznaje klubowy koordynator, Rafał Pięta.

Już do przerwy olkuszanie „pozamiatali”, wbijając Piliczance pięć goli. Po zmianie stron nieco spuścili z tonu, nie dochodząc do dwucyfrówki, choć sytuacji na taką zdobycz było przynajmniej kilka. Ostatecznie po końcowym gwizdku Pani sędziny wynik brzmiał 8:0, a na listę strzelców obok wspomnianego już Jana Koźlika, wpisali się także Wiktor Kopczyński (x2), Maciej Urbański, Wiktor Grabowski i Adam Kluczewski.

Następnym rywalem OKS-u będzie Ospel Wierbka. Mecz w najbliższy poniedziałek 15 września o godz. 17:00 w Olkuszu.

e-Słowik - PK