ORLIKI. Bratobójcza strzelanina dla 2008. [FOTO]

W pierwszym meczu olkuskiej Ligi Orlików doszło do bezpośredniego starcia pomiędzy Słowikiem. Chłopcy z rocznika 2008 niejako zgodnie z planem okazali się lepsi od swoich o rok młodszych kolegów i na swoim koncie zaksięgowali premierowe trzy punkty.

Spotkanie ledwo się zaczęło, a Arek Sochacki napoczął podopiecznych Bartosza Gacka. Minęło kilkadziesiąt sekund, a na 2:0 podwyższył Maciej Gawęda. Kolejne minuty przyniosły kolejne bramki dla faworytów, którzy nieco się zatrzymali przy wyniku 4:0. Wtedy to znać o sobie dała młodość. Sygnał do ataku dał Krystian Chudzik, a potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. Antek Penkal, Dominik Kozieł oraz Kacper Jurek sprawili, że z zaliczki rocznika 2008 zostało tyle co nic. Rezultat 4:4 nie utrzymał się bowiem do przerwy, bowiem ponowne prowadzenie swoim kolegom zapewniła Oliwia Palińska.

Po zmianie stron przewaga graczy Piotra Wesołowskiego i Michała Tondosa znacznie wzrosła. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dwa trafienia Arka Sochackiego (jedno z karnego), następny dublet Maćka Gawędy po rzutach wolnych sprawiły, że przewaga grających w białych koszulkach Słowików wzrosła do pięciu goli. Na zakończenie obie ekipy wyprowadziły polubownie po jeszcze jednym ciosie. Na bramkę Jurka w zamieszaniu niemal natychmiast odpowiedział Filip Piątek i tym sposobem bratobójczy pojedynek obfitujący w gole zakończył się hokejowym wynikiem.

- Cieszy wygrana w pierwszym meczu ligowym. Jesteśmy zadowoleni z zaangażowania naszych zawodników. Dla nas trenerów to kolejny dobry materiał, który pozwolił zobaczyć nad którymi elementami musimy więcej pracować – zaznacza zgodnie trenerski duet rocznika 2008 Piotr Wesołowski/Michał Tondos.

- Mieliśmy lepsze i gorsze momenty. W drugiej połowie wyszło większe doświadczenie starszych o rok zawodników. Natomiast chwała chłopakom za ambitną postawę do samego końca i odrobienie strat jeszcze w pierwszej połowie – komentuje opiekun Słowika 2009 Bartosz Gacek.

OKS Słowik Olkusz 2008 – OKS Słowik Olkusz 2009 10:5 (5:4)
Bramki ‘08: 4x Maciej Gawęda, 4x Arkadiusz Sochacki, Oliwia Palińska, Filip Piątek.
Bramki ‘09: 2x Kacper Jurek, Krystian Chudzik, Antoni Penkal, Dominik Kozieł.

OKS ‘08: Dąbek, Żaba – Palińska, Paliński, Kowalczyk, Gawęda, Zielonka, Kasprzyk, Gumółka, Sochacki, F. Piątek, Fira.

OKS ‘09: Lato – Tracz, Dela, Wencel, Dziewierz, Kozieł, Jurek, Chudzik, Woźniak, Penkal, P. Piątek, Misztal.