ORLIKI. Kierunkowy do Kocmyrzowa 0-19!

Drugi miniturniej mają za sobą Orlicy olkuskiego Słowika, którzy po premierowym zwycięstwie na własnym boisku, tym razem o punkty walczyli w Zabierzowie. Przed dwoma tygodniami przy ul. Kosynierów wydawało się, że dwa zwycięstwa 14:0 i 10:0 będą kandydowały do najlepszych jesiennych wyników. Szybko okazało się jednak, że można wygrać jeszcze wyżej!

Oprócz Słowika, do Zabierzowa zjechały także drużyny Skrzatów Bolechowice i Sokoła Kocmyrzów. Ze Skrzatami podopieczni Sylwestra Brzezińskiego zmierzyli się niedawno na os. Słowiki i wtedy triumfowali 10:0. Jak miało pokazać boisko, bolechowiczanie nie wyciągnęli z tamtego meczu żadnych wniosków.

Zanim jednak do „demolki” przystąpił OKS, między sobą zagrali sobotni rywale, a więc Sokół ze Skrzatami. W spotkaniu padły cztery bramki, a wszystkie zdobyli gracze z Bolechowic, w Zabierzowie pełniący funkcję gospodarza turnieju. Zaraz potem na placu gry pojawiły się siódemki Słowika i Sokoła. W tym ornitologicznym pojedynku dużo lepiej wypadli „Słowicy”, którzy kompletnie podcięli skrzydła przeciwnikom, aplikując im aż 19 goli! Do wyrównania rekordu Żaków z ubiegłego sezonu zabrakło tylko jednego trafienia (20:0 z Jutrzenką Giebułtów – przyp. red.)

- W tym meczu chłopcom wychodziło niemal wszystko. Grali ciekawą piłkę, swoje akcje kończąc na różne sposoby. Jestem zbudowany ich postawą – chwali swoich zawodników trener rocznika U-11. - Natomiast mała bura należy się zespołowi za drugie spotkanie. Co prawda znowu strzeliliśmy ponad tuzin bramek, ale zamiast spokojnie dotrwać do końca, chłopcy urządzili sobie wyścig po koronę Króla Strzelców. Dlatego też kilka świetnych okazji mocno zepsuliśmy – dodaje Sylwester Brzeziński.

Mimo wielu dodatkowych szans na podreperowanie wyniku, w starciu Słowika ze Skrzatami skończyło się na rezultacie 13:0. Turniejową klasyfikację strzelców zdominowali Patryk Mlaś oraz Maciej Barczyk – obaj zdobyli po siedem goli.

- Jeśli tak dalej pójdzie, to chyba zaczną nas wytykać palcami – mówi z przekąsem klubowy koordynator, Rafał Pięta. - Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W czterech tylko meczach Orlicy aż 56 razy trafiali do siatki rywali, nie tracąc przy tym nawet jednej bramki – dodaje z satysfakcją założyciel Słowika.

W sobotę 4 października OKS rozegra kolejny ligowy miniturniej. Tym razem przeciwnikiem „żółto-niebieskich” będą ekipy Bronowianki Kraków i Błękitnych Modlnica. Zmagania odbędą się w Krakowie.

Komplet wyników:
Skrzaty Bolechowice - Sokół Kocmyrzów 4:0
OKS Słowik Olkusz - Sokół Kocmyrzów 19:0
OKS Słowik Olkusz - Skrzaty Bolechowice 13:0

OKS Słowik: Bryniak, K. Seweryn - M. Seweryn, Macałka, Barczyk, Brzeziński, Gąsior, Gąsiorek, Mlaś, Błaszczykiewicz, Kołataj, Noga.

Strzelcy bramek:
7 - Patryk Mlaś