SENIORZY. Emocje i punkty z Bukownem Starym.

Czwarte zwycięstwo w ramach rozgrywek olkuskiej B-klasy odnieśli Seniorzy olkuskiego Słowika, którzy tym razem na własnym boisku pokonali LZS Stare Bukowno 3:2. Losy spotkania gospodarze rozstrzygnęli już w pierwszych 45 minutach, kiedy to zdobyli trzy bramki. Po zmianie stron bukowianie zmniejszyli rozmiary porażki, choć trzeba dodać, że nie wykorzystali również rzutu karnego.

OKS Słowik Olkusz - LZS Stare Bukowno 3:2 (3:1)

1:0 - Tomasz Karoń
2:1 - Przemysław Porębski
3:1 - Łukasz Żurada

Sędziował: Waldemar Kubajka (Przeginia)

OKS Słowik: Kajda - Kocjan, Miętki, Pachowicz, Tylec - Piwowar (75' Szymański), Karoń (70' Wójcicki) , Przybylski, Nowak, Żurada - Porębski.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem dało się wyczuć respekt jaki czuli „Słowicy” przed swoimi rywalami, którzy w sierpniu w testmeczu także na Pomorzanach odnieśli przekonujący triumf. Sparing to jednak zupełnie coś innego niż ligowa rywalizacja.

Zaczęło się wręcz wybornie, bo już pierwsza ofensywna akcja gospodarzy przyniosła im prowadzenie. Zza pola karnego nie do obrony kropnął Tomasz Karoń i tym sposobem OKS mógł cieszyć się z jednobramkowej zaliczki. Radość miejscowych trwała dokładnie kilkadziesiąt sekund, bowiem ekipa ze Starego Bukowna pokusiła się o błyskawiczną ripostę. Dwa gole na samym wstępie pojedynku sugerowały dalsze emocje. I tych rzeczywiście nie zabrakło. Prowadzenie dla Słowika odzyskał chyba najniższy na boisku Przemysław Porębski, który celnie główkował po dośrodkowaniu Łukasza Żurady. Ten ostatni jeszcze przed przerwą sam wpisał się do meczowego protokołu wychodząc obronną ręką z sytuacji jeden na jeden z bramkarzem rywali.

Druga odsłona już nieco inna, z dominacją przyjezdnych. W 66. bukowianie stanęli przed świetną szansą na złapanie kontaktu z OKS-em, jednak nie wykorzystali rzutu karnego (skuteczna interwencja Kamila Kajdy). Jak mówi przysłowie „nic dwa razy się nie zdarza”, więc goście za drugim identycznym razem, byli już bardziej precyzyjni i trafili z 11 metrów na 3:2. Na tym strzeleckie popisy w wykonaniu obu zespołów się skończyły.

Mecz z Bukownem miał wielu bohaterów, ale ja chciałbym serdecznie podziękować kapitanowi drużyny Radkowi Miętkiemu, który mimo swoich obowiązków wytrwał na boisku do samego końca, pomagając tym samym kolegom w odniesieniu ważnego zwycięstwa. Pokazałeś klasę Radku! - mówi klubowy koordynator i opiekun Seniorów, Rafał Pięta.

Sobotnia wygrana sprawiła, że Słowik kosztem Olimpii Łobzów awansował na pozycję wicelidera tabeli Klasy B. Łobzowianie stracili punkty przegrywając przed własną publicznością z AP Przebój II Wolbrom.

Komplet wyników 5. kolejki:
Olimpia Łobzów – AP Przebój II Wolbrom 0:1
OKS Słowik Olkusz – LZS Stare Bukowno 3:2
Leśnik II Gorenice – Strumyk II Zarzecze 3:0 (brak gości)
Dłubnia II Trzyciąż/Jangrot – Błysk Zederman 4:9