TRAMPKARZE. Bolesna kanonada pod Wawelem.

Słowik U-15 w stolicy Małopolski nie miał nic do powiedzenia. Lider Ekstraligowej tabeli wygrał pewnie i wysoko. O mały włos nie skończyło się na dwócyfrówce.

- Dostaliśmy wielkie lanie. Mecz przegraliśmy właściwie jeszcze przed jego początkiem. Chłopcy podeszli do swoich obowiązków bardzo bojaźliwie. Było to widać szczególnie w pierwszej połowie, w której zostaliśmy rozstrzelani – przyznaje z żalem trener Trampkarzy Paweł Curyło.

Trudno się nie zgodzić z opinią szkoleniowca skoro pierwszą część spotkania przegrywa się w stosunku 1:7. Nie było czego zbierać, po zmianie stron pozostała jedynie walka o honor. W szatni padło wiele męskich słów i jak można było zaobserwować po przerwie, reprymenda okazała się skuteczna. Oczywiście „Garbarze” również spuścili nieco z tonu, opiekun gospodarzy dokonał kilku zmian w składzie i również dzięki temu obraz gry diametralnie się zmienił. Przede wszystkim piłka przestała wpadać do olkuskiej siatki hurtowo, a i w przodzie goście wyglądali znacznie lepiej.

- Mały wstrząs przyniósł poprawę, ale i tak ogólne wrażenie jakie po sobie zostawiliśmy jest słabe. Oczywiście gospodarze byli faworytem tego starcia, ale nie przypuszczałem, że zostaniemy aż tak mocno pogonieni – dodaje Paweł Curyło.

Sportową twarz Słowika chociaż w niewielkim stopniu uratowali Michał Pałka, Mikołaj Krawczyk oraz Oliwier Piątek. Niejako na otarcie łez olkuszanie czterokrotnie trafili do bramki lidera.

Czasu na rozpamiętywanie nieudanego wyjazdu do Krakowa na szczęście nie ma wiele. Już w środę 17 kwietnia przeciwnikiem Słowika w Osieku będzie Proszowianka. Mocne postanowienie poprawy bardzo wskazane. Pierwszy gwizdek o godz. 16:30.

Garbarnia Kraków – OKS Słowik Olkusz 9:4 (7:1)
1:0 – 5’ Jakub Łojek
2:0 – 7’ Jakub Łojek
2:1 – 9’ Michał Pałka
3:1 – 15’ Tomasz Wilk
4:1 – 26’ Tomasz Wilk
5:1 – 29’ Wojciech Król
6:1 – 33’ Michał Bajor