KLUB. Jesienny Słowik Cup U-10!

Sezon 2019/2020 dla społeczności Olkuskiego Klubu Sportowego Słowik, jest sezonem 10-lecia istnienia. Z tej okazji klub postanowił zorganizować 10 turniejów młodzieżowych, dla najmłodszych zawodników. Pierwszy już za nami. W Chełmku, podczas jesiennych zmagań pod nazwą Słowik Cup U-10, rywalizowały drużyny złożone z graczy urodzonych w 2009 roku.

Na zaproszenie Słowika odpowiedziało 11 ekip. Do tego swój zespół wystawili gospodarze. Początkowo turniej miał się odbyć w Osieku na boisku z naturalną nawierzchnią, jednak kapryśna pogoda sprawiła, że rywalizację w trosce o stan murawy na obiekcie Spójni trzeba było przenieść na sztuczną trawę do Chełmka.

W pierwszej fazie turnieju wszyscy uczestnicy zostali przyporządkowani do dwóch grup, z których zespoły, które zajęły miejsca 1-2 trafiły do drabinki, w której rozstrzygnęła się kwestia podium. Drużyny z miejsc 3-4 zagrały o miejsca 5-8, natomiast ekipy z lokat 5-6 między sobą rozdały miejsca na dole klasyfikacji końcowej.

W grupie A ku naszemu zadowoleniu najlepsi okazali się Słowicy. Podopieczni Michała Tondosa i Piotra Wesołowskiego świetnie zaczęli imprezę, odnosząc trzy zwycięstwa. Udział w rundzie zasadniczej olkuszanie zakończyli remisem i porażką z MUKP Dąbrowa Górnicza. Dąbrowianie rzutem na taśmę, dzięki wygranej ze Słowikiem w ostatniej akcji meczu zakwalifikowali się do najlepszej czwórki turnieju. W Grupie B dwa najważniejsze miejsca zajęły 10-letnie reprezentacje Sparty Katowice i Progressu Andrychów. Półfinałowe starcia wyłoniły finalistów: Słowik przegrał 1:2 ze Spartą, natomiast Progress uległ 1:3 MUKP. Ostatecznie symboliczny brąz powędrował do andrychowian, a złoto do katowiczan, choć do wyłonienia triumfatora niedzielnych zmagań potrzebna była dodatkowa seria rzutów karnych. Po regulaminowym czasie gry obowiązywał remis 1:1.

- Pierwszy turniej w całym naszym cyklu już za nami. Nie możemy narzekać na brak emocji i poziom sportowy. Impreza spełniła nasze oczekiwania, mamy nadzieję, że to samo dotyczy również naszych gości. Cieszymy się podwójnie, bowiem nasi zawodnicy zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. Niewiele zabrakło im do podium, a przecież konkurencję mieli wymagającą – podsumowuje jesienny Słowik Cup U-10 Maciej Mróz, koordynator turnieju z ramienia Słowika.

Oprócz drużynowych wyróżnień, z grona blisko 150 zawodników wyłoniliśmy trzech najlepszych. Królem Strzelców został Jan Kamiński z Bronowianki Kraków, tytuł MVP wśród piłkarzy uzyskał Patryk Jeziorski ze Sparty Katowice, natomiast pamiątkową statuetkę dla Najlepszego Bramkarza odebrał Mateusz Amrosz z MUKP.

Jesienny Słowik Cup U-10

KLASYFIKACJA KOŃCOWA: