KLUB. Rok 2018 - sukces ma wielu ojców!

KLUB. Rok 2018 - sukces ma wielu ojców!

Za nami bardzo pracowity rok 2018, który był już ósmym z kolei w historii działalności Olkuskiego Klubu Sportowego Słowik. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy w parze za słowami poszły także czyny, co przełożyło się na kolejne sukcesy sportowe - tak samo drużynowe, jak i indywidualne.

Piłka nożna to sport zespołowy, ale każdy zespół tworzą pojedynczy ludzie, dążący do wspólnych celów poprzez rozwój własnej osoby. Często triumfy całej ekipy przekładają się na spełnione marzenia jednostek. Od samego początku w Słowiku walczymy właśnie o marzenia najmłodszych zawodników, którzy wychodząc na boisko w ramach treningu, czy meczu o punkty są świadomi tego, czym jest ich pasja i co muszą zrobić, aby osiągnąć swój cel na dzisiaj, ale także i na kolejne dni.

Świadomość to słowo klucz, bowiem budowanie wizerunku oraz struktur zawsze powinno odbywać się na jasnych i przejrzystych zasadach. W Słowiku staramy się budzić ukryte talenty i jednocześnie szlifować te już ujawnione. Stawiamy na szkolenie dzieci od najmłodszych lat – przedszkolaków, które zbierając doświadczenie „zarażają” się futbolem, w nim upatrując swoją dalszą drogę aktywności fizycznej. Są wśród nas tacy, którzy kopanie piłki traktują tylko jako przygodę, jednak przez te osiem lat doczekaliśmy się także piłkarskich „Perełek”, które albo poszły w świat w poszukiwaniu dalszego rozwoju, albo nadal z dumą reprezentują „żółto-niebieskie” barwy Słowika, tworząc jednocześnie nową futbolową historię Srebrnego Miasta, poprzez powołania do kadr wojewódzkich i narodowych.

Dojść na szczyt, nawet na początku swojej piłkarskiej drogi udaje się niewielu, ale jak pokazują fakty, nawet w Olkuszu można wychować Reprezentanta Polski. Już po raz kolejny w styczniu 13-letnia Kinga Seweryn weźmie udział w Akademii Młodych Orlic, a więc tygodniowym zgrupowaniu w Bydgoszczy dla najlepszych zawodniczek z całego kraju. Coraz bliżej tego samego powołania jest również zaledwie 10-letnia Oliwia Palińska. Wzorem dla chłopców jest natomiast historia 18-letniego Bartłomieja Wdowika, który zdążył już wziąć udział w konsultacji szkoleniowej juniorskiej reprezentacji Polski, a obecnie poprzez Akademię Ruchu Chorzów znalazł się w kadrze pierwszego zespołu „Niebieskich”, występującego obecnie na poziomie II ligi.

OKS Słowik Olkusz to na koniec 2018 roku ponad 200 młodych adeptów futbolu, 10 trenerów uzupełnianych przez swoich asystentów, 5 kategorii wiekowych, 9 grup treningowych oraz niezliczona ilość jednostek treningowych, spotkań ligowych oraz turniejowych zmagań.

To wszystko składa się na jedną zgrabną całość, o której z każdym miesiącem wie coraz więcej osób nie tylko ze sportowego świata małopolski, ale także całego kraju. Bowiem olkuski Słowik to już pewnego rodzaju piłkarska marka jeśli chodzi o futbol młodzieżowy. Droga do punktu, w którym obecnie się znajdujemy nie była prosta i nadal taka nie jest, jednak wszyscy zgodnie przyznajemy, że tylko poprzez ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki oraz rywalizację z najlepszymi można małymi krokami nawiązywać do czołowych akademii w Polsce. Jesteśmy świadomi tego, że mimo ogromu wykonanej pracy, do zrobienia zostało jeszcze bardzo wiele. Wyzwania są jednak po to, by stawiać im czoła.

Stąd wizyty w Gdańsku, Warszawie, czy Zakopanem i udział w międzynarodowych imprezach, gdzie zbieramy nie tylko doświadczenie, ale także kontakty, które procentują przy organizacji własnych turniejów. W Olkuszu gościliśmy już zespoły ze Szczecina, Białegostoku, Poznania, Wrocławia, Warszawy, czy Krosna, sprawiając że Srebrne Miasto po wielu latach piłkarskiej posuchy ponownie zostało zauważone na mapie Polski. I tutaj spełniły się kolejne marzenia, i to niekoniecznie dzieci i młodzieży.

Mijający rok w sportowej pigułce to półroczna rywalizacja Juniorów Młodszych w I lidze, cały sezon zmagań Trampkarzy i Młodzików pod szyldem krakowskiej EkstraLigi, gra o punkty w Podokręgu Olkusz w kategorii Orlików, Żaków i Skrzatów oraz udział w Małopolskiej Lidze Talentów w Krakowie w aż pięciu rocznikach. Ponadto turnieje – także na swoich, miejskich obiektach, działania społeczne i charytatywne oraz perspektywa powstania na osiedlu Słowiki szatni przy „Blisko Boisko” w ramach Budżetu Obywatelskiego, którą w głosowaniu wsparło ponad 3300 mieszkańców.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w życie i rozwój olkuskiego Słowika. Mowa tutaj o samych zawodnikach, ich trenerach, rodzicach i klubowych Przyjaciołach, którzy codzienne działania wspierają nie tylko dobrym słowem i doświadczeniem, ale także finansowo. Wielkie słowa uznania kierujemy pod adresem naszych Darczyńców, wierząc że zaufanie jakim nas obdarzyliście nie pójdzie na marne, a co więcej stanie się początkiem jeszcze większych sukcesów. Głośne „DZIĘKUJEMY” kierujemy pod adresem władz miasta i jego gospodarza – burmistrza Romana Piaśnika, a także radnych Rady Miejskiej. Coroczna dotacja z budżetu gminy zapewnia nam stabilizację organizacyjną, a jak wiadomo, każde zwycięstwo buduje się od podstaw. Dodatkowo ogromne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu Dariusza Murawskiego i jego pracowników, za nieocenioną pomoc przy organizacji meczów o punkty i turniejowej rywalizacji.

Osobne podziękowania za serce wkładane w struktury Słowika należą się również Andrzejowi Maksymowiczowi – właścicielowi Przedsiębiorstwa FHU MAX-TRANS Gospodarka Odpadami.

Wspólnie gramy w jednej drużynie!

_ _ _ _ _ __ _ _ _

Dzięki Wam wszystkim, w myśl naszego przesłania stale możemy spełniać piłkarskie marzenia najmłodszych!

Biuro Prasowe OKS Słowik
(PK)

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości