Rocznik 2006. Najlepsi w turnieju Antoniego Piechniczka!

Rocznik 2006 walczący ambitnie na dwóch frontach wśród Orlików i Młodzików, ma za sobą tej wiosny już wiele wyzwań, którym podopieczni Józefa Ślązaka – jak to w piłce – podołali lepiej lub gorzej. W tym miejscu warto się zatrzymać przy ostatnim turnieju w Bydlinie, gdzie 11-latkowie grali o prymat w III edycji Turnieju Antoniego Piechniczka.

Słowicy okazali się najlepsi w stawce i dzięki temu już po zakończeniu zmagań z rąk m.in. Posłanki Lidii Gądek odebrali puchar oraz pamiątkowe medale. Był również czas na dobrą zabawę i świętowanie zwycięstwa.

Zaczęło się jednak niemrawo, bo od remisu 1:1 z Unią Jaroszowiec. - Chłopcy chyba jeszcze spali. Daliśmy się zaskoczyć, a nam prawie nic nie wychodziło. Gol Kacpra Ocieczka uratował nam twarz i jednocześnie dał nadzieję na podium – mówi trener Ślązak.

Olkuszanie dużo lepiej wypadli w kolejnym meczu, gdzie pewnie 5:0 ograli drugą drużynę miejscowego Legionu. Po dwie bramki zdobyli Kuba Rams i Janek Grzanka, a wynik swoim trafieniem uzupełnił „Mały”, czyli Kapi Ocieczek.

Najważniejszym spotkaniem dla OKS-u była kolejna konfrontacja, tym razem z Przemszą Klucze. Ewentualna wygrana przy zdobyciu kompletu punktów w ostatnim starciu przeciwko Legionowi I, zapewniała „żółto-niebieskim” końcowy triumf. Słowicy nie zawiedli. Przemszę ograli 2:0 po trafieniach Ocieczka i Dawida Pałygi, a na finiszu 3:0 zwyciężyli „jedynkę” gospodarzy. Strzelanie w tym pojedynku kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego rozpoczął Michał Kuca. Wkrótce na strzał zza pola karnego zdecydował się Kuba Rams i tym sposobem nasi zawodnicy prowadzili już 2:0. Wynik w końcówce ustalił Nicolas Maślanka.

Potem był już tylko taniec radości i ceremonia dekoracji najlepszych ekip. Oprócz turniejowego „złota”, Michał Kuca został uznany MVP całej imprezy. Nagrody obok Posłanki Gądek i Jerzego Nagawieckiego z MZPN Kraków, wręczał również Piotr Skrobowski, były Reprezentant Polski i srebrny medalista (za 3. miejsce) Mistrzostw Świata w 1982 roku w Hiszpanii.