TRAMPKARZE. EkstraLiga zostaje w Olkuszu!

Mission complete! W bezpośrednim starciu decydującym o utrzymaniu na zapleczu Małopolskiej Ligi Trampkarzy, Słowik U-15 pokonał swoich rówieśników ze Skawiny i dzięki temu w nowym sezonie olkuszanie nadal będą występowali na tym poziomie.

Gospodarze wiedzieli, że do osiągnięcia celu niezbędne jest zwycięstwo i dlatego od pierwszych minut ruszyli do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 8. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Patryk Karcz, a Marcel Swędzioł idealnie zamknął wrzutkę precyzyjnym uderzeniem. Minęło kilkadziesiąt sekund, a miejscowi prowadzili już 2:0. Mateusz Jedynak minął bramkarza i mimo ostrego kąta strzelił do siatki. To wcale nie był koniec. W 17. min piłkę na 22 metrze ustawił sobie Damian Pańczyk i uderzył nad murem nie do obrony pod poprzeczkę. Bramka palce lizać! Chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Oliwier Piątek i szansy na czwartego gola nie zmarnował. W 27. min ponownie w roli głównej wystąpił Piątek, po wyrzucie z autu przenosząc futbolówkę nad interweniującym Nowickim. 5:0 po niespełna dwóch kwadransach i to w meczu o „życie” - nokaut!

Skawinianie jeszcze przed przerwą zdobyli się na jak się później okazało honorowe trafienie. Z prostopadłego podania użytek zrobił Hubert Bartosik płaskim strzałem pokonując Kubę Skorupkę.

Druga połowa była już zupełnie inna, ale trudno się dziwić, bowiem gospodarze mieli to co chcieli, natomiast ewidentnie to nie był dzień gości. Ci oczywiście ambitnie próbowali zmniejszyć rozmiary swojej porażki, jednak albo brakowało im precyzji, albo bez zarzutu między słupkami spisywał się Tomasz Kucharczyk. Słowicy również mieli kilka dobrych szans. Po jednej z nich w 56. min wynik spotkania na 6:1 ustalił Patryk Kasprzyk, który przedarł się w pole bramkowe tuż przy linii końcowej, dosyć szczęśliwie, ale jednak wpychając piłkę do sieci.

- Wiedzieliśmy jak ważny jest to dla nas mecz, dlatego od samego początku mieliśmy w planie zaatakować. Chłopcy zrealizowali wcześniej nakreślony plan i dzięki temu bardzo szybko uzyskaliśmy prowadzenie, które z czasem powiększaliśmy. Miło było patrzeć na zaangażowanie i kolejne bramki, które padały po przemyślanych akcjach. Zasłużyliśmy na utrzymanie i sprawiedliwości stało się zadość – komentuje trener Daniel Żmudka.

OKS Słowik Olkusz – Piast Skawina 6:1 (5:1)
1:0 –   8'  Marcel Swędzioł
2:0 – 10'  Mateusz Jedynak
3:0 – 17'  Damian Pańczyk
4:0 – 20'  Oliwier Piątek
5:0 – 27'  Oliwier Piątek
5:1 – 30'  Hubert Bartosik
6:1 – 56'  Patryk Kasprzyk

OKS: Skorupka, Kucharczyk – Kania, Swędzioł, Janda, Gąsiorek, Gąsior, Karcz, Jedynak, Pańczyk, Ciosek, Piątek, Kasprzyk, Bukowiec, Piekarski, B. Lipiński, Mlaś.

Piast: Nowicki, Faska – Kuropatwa, Bartosik, Boroń, Klimek, Mej, Pasternak, Przebinda, Słupski, Stokłosa, Szopa, Dżugan.