TRAMPKARZE. Kolejny krok ku I lidze wykonany!

Po porażce z SMS-em nie ma już śladu. Niedawna strata punktów na rzecz wicelidera z Krakowa, podziałała mobilizująco na zawodników Pawła Curyło. Słowik wygrał ze Słomniczanką 7:0 i jeśli w sobotnie przedpołudnie wywalczy komplet punktów na Wawelu, to awans do I ligi praktycznie stanie się faktem.

- Potrzebowaliśmy takiego spotkania aby odbudować morale. Udało się, choć trzeba przyznać, że rywale nie bardzo potrafili nam się przeciwstawić. Strzeliliśmy sporo bramek, choć goli paść mogło jeszcze więcej – zaznacza szkoleniowiec zespołu U-15.

Weekendową strzelaninę na Czarnej Górze rozpoczął Karol Lipiński. Kilkadziesiąt sekund później, kiedy na zegarkach upływał właśnie premierowy kwadrans wynik podwyższył Mateusz Bryniak. Przy stanie 2:0 obie drużyny zeszły na przerwę. Po powrocie na murawę gospodarze jeszcze mocniej przycisnęli, czego efektem były kolejne szybkie trafienia. Szybkie – bowiem do zdobycia pięciu goli olkuszanie potrzebowali dokładnie 14 minut po zmianie stron. Zaraz po wznowieniu na listę strzelców wpisał się Jan Koźlik, a następne trafienia były autorstwa Wiktora Cioska, Wiktora Grabowskiego, Bartosza Węglarza oraz Patryka Karcza.

Przez ostatnie 20 minut bramki już nie padły, choć Słowikom szans na dwucyfrówkę nie brakowało. Po meczu nikt jednak w obozie OKS-u nie zamierzał narzekać. - W dobrych humorach pojedziemy na obiekt Wawelu by tam potwierdzić, że zasłużyliśmy na wygranie tej ligi. Zrobimy wszystko, aby do domów wrócić z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku – przekonuje Paweł Curyło.

OKS Słowik Olkusz – Słomniczanka Słomniki 7:0 (2:0)
1:0 – 12' Karol Lipiński
2:0 – 15' Mateusz Bryniak
3:0 – 36' Jan Koźlik
4:0 – 39' Wiktor Ciosek
5:0 – 41' Wiktor Grabowski
6:0 – 45' Bartosz Węglarz
7:0 – 50' Patryk Karcz

OKS: Proć – Bryniak, Bukowiec, Gardas, Grabowski, Jedynak, Karcz, Kluczewski, Kopczyński, Koźlik, Urbański oraz Wąsowski, Ciosek, Kania, B. Lipiński, K. Lipiński, Swędzioł, Węglarz.

Słomniczanka: Gryc – Bętkowski, Grzyb, Ibek, Kaczmarczyk, A. Perek, B. Perek, Piwowarski, Sikora, Tarko, Wójcik.