MŁODZIKI. Na początek Wisła Kraków!

Wzorem Trampkarzy U-15, w najbliższą środę rywalizację w krakowskiej EkstraLidze rozpoczną też Młodzicy U-13. Podopiecznych Józefa Ślązaka czeka nie lada wyzwanie. - Nadchodzi czas próby – komentuje olkuski szkoleniowiec.

Słowik 2006 w ostatnim czasie przyzwyczaił do zwycięstw w meczach o punkty. Trzeba jednak zaznaczyć, że „żółto-niebiescy” będąc o rok młodsi od większości swoich rywali brali udział w zmaganiach prowadzonych przez Podokręg Olkusz. Szacunek należy się wszystkim przeciwnikom, jednak poziomem sportowym zmagania nie zachwycały. OKS wygrał je w cuglach, wygrywając z każdym kto stanął mu na drodze.

Teraz już tak łatwo nie będzie. EkstraLiga to przecież bezpośrednie zaplecze Ligi Wojewódzkiej, gdzie na co dzień mierzą się ze sobą najlepsze młodzieżowe ekipy z całej Małopolski. Przeciwnikami Słowików w najbliższych tygodniach będą uznane piłkarskie marki, takie jak Wisła Kraków 2007, Bronowianka, Progres, czy Piast Skawina. Stawkę drużyn uzupełniają Borek Kraków, Skalanka Skała oraz Krakus Swoszowice. W tabeli znajduje się osiem drużyn, system rozgrywek gwarantuje dwa bezpośrednie pojedynki z każdym rywalem – u siebie i na wyjeździe.

Spotkanie pierwszej kolejki z Piastem na prośbę gospodarzy zostało przeniesione na 5 września, tak więc premierowym rywalem Słowika U-13 będzie „Biała Gwiazda”. Prestiżowe starcie już jutro (tj. w środę 29 sierpnia o godz. 16:00 na Czarnej Górze). Trzy dni później olkuszan czeka kolejne trudne zadanie związane z wyjazdem do Bronowic.

- Boisko zweryfikuje nasze plany. Oczywiście w każdym meczu będziemy starali się wypaść jak najlepiej, ale musimy też być gotowi na ciężkie lekcje. EkstraLiga to już nie przelewki, trzeba być czujnym od samego początku – zaznacza trener Ślązak.