SENIORZY. Pewne trzy punkty w Zarzeczu.

Seniorzy szybko otrząsnęli się po ubiegłotygodniowej porażce z Błyskiem Zederman, w niedzielę wygrywając w Zarzeczu. Na wynik 3:0 złożyły się gole Łukasza Żurady i Przemysława Porębskiego (dwa). Gospodarze mogli przegrać dużo wyżej, jednak w ekipie Słowika szwankowała skuteczność.

Strumyk II Zarzecze – OKS Słowik Olkusz 0:3 (0:0)
Bramki:
0:1 – Łukasz Żurada
0:2 – Przemysław Porębski
0:3 – Przemysław Porębski

Sędziował: Jacek Tomsia (Olkusz)

OKS Słowik: Witmajer – Tylec, Hein, Miętki, Kocjan – Kajda, Wójcicki, Przybylski, Karoń, Żurada – Porębski.

Idąc za słowami najlepszych trenerów „drużyna wspaniale zareagowała” na ostatnią stratę punktów. O ile w meczu z Błyskiem olkuszanom zabrakło nieco szczęścia, to już w starciu przeciwko rezerwom Strumyka o żadnych psikusach losu mowy już być nie mogło. Wszystko dlatego, że OKS pod Wolbromiem wygrał w sposób bezdyskusyjny, strzelając „tylko” trzy bramki.

Bo trzeba mieć świadomość, że przy lepiej nastawionych celownikach, goście powinni zdobyć jeszcze kilka goli. Mówi się też jednak, że pazerność jest złą cechą, więc i z wyniku 3:0 nikt w Słowiku tragedii nie robi. - Najważniejsze są trzy punkty i styl w jakim po nie sięgnęliśmy. Chłopaki udowodnili, że drzemie w nich spory potencjał i nie bez powodu zamierzają walczyć o ścisłą czołówkę tabeli – mówi klubowy koordynator, Rafał Pięta.

Do przerwy co prawda doskonałych okazji na otwarcie wyniku było przynajmniej kilka, ale bramek zabrakło. Worek z trafieniami rozwiązał się dopiero po zmianie stron. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Łukasz Żurada, który jedynie dołożył nogę do zbliżającej się piłki, a że bramka była już pusta, futbolówka zatrzepotała w siatce. Bardzo podobnie wyglądała akcja na 2:0. Tym razem skrzydłem urwał się Radosław Miętki i tak wyłożył piłkę Przemysławowi Porębskiemu, że ten z kilku metrów tylko dopełnił formalności. Ostatnie słowo również należało do Porębskiego, który wykorzystał nieporadność bramkarza Strumyka, odbierając mu piłkę i pakując ją celu. Rezultat już się nie zmienił, choć Słowik był bliski jeszcze jego podreperowania. Miejscowych przed kolejnymi stratami uratowały słupek i poprzeczka. Kilka udanych interwencji zaliczył też golkiper Zarzecza.

Przed OKS-em kolejne tej jesieni wyzwanie. W sobotę o godz. 16:00 na Pomorzanach zjawi się zespół LZS Stare Bukowno, który latem w przedsezonowym sparingu ograł olkuszan. Teraz nadarzy się szansa na rewanż!

Komplet wyników 4. kolejki:
AP Przebój II Wolbrom – Dłubnia II Trzyciąż/Jangrot 18:0
Błysk Zederman – Leśnik II Gorenice 3:0 (brak gości)
Strumyk II Zarzecze – OKS Słowik Olkusz 0:3
LZS Stare Bukowno – Olimpia Łobzów (przełożony na 8 listopada)