TRAMPKARZE. Tuzin goli na otwarcie.

Po wiosennej dominacji na olkuskich boiskach, nasi Trampkarze rozpoczęli walkę o ligowe punkty pod szyldem Podokręgu Piłki Nożnej Kraków. Pierwszym rywalem Słowika był Olimpic Kraków. Gospodarze przynajmniej na początku sezonu dalecy są od olimpijskiej formy, bowiem dali się pokonać w kompromitującym stylu. OKS wygrał w stolicy Małopolski 12:1 (!) i został pierwszym liderem skromnej tabeli.

Olimpic Kraków – OKS Słowik Olkusz 1:12 (0:9)
Bramki: 4x Adrian Dudzik, 3x Bartłomiej Wdowik, 2x Patryk Sioła, 2x Jakub Żuławiński, 1x gol samobójczy.

OKS Słowik: Czajkowski - Czeladzki, Konieczny, Mstowski, Ptaszyński - Wdowik, Żuławiński, Koźlik, Grela - Sioła, Dudzik oraz: Bień, Łabuda, Chochół, Polak, Wąs.

Skromnej, bowiem w grupie „żółto – niebieskich” znajduje się obecnie sześć zespołów. Oprócz ekipy Marcina Sosińskiego i wspomnianego już Olimpicu, są jeszcze zespoły Nowej Proszowianki, Prądniczanki Kraków, SMS-u Kraków oraz Wandy Nowa Huta. Jesienią każda z drużyn rozegra mecz i rewanż, a triumfator zmagań w nagrodę po nowym roku zagra w wyższej lidze.

Już na samym wstępie sygnał do walki o awans dali młodzi olkuszanie, którzy jadąc w nieznanie zabawili się w srogich nauczycieli futbolu. Już do przerwy „Słowicy” prowadzili 9:0, a więc po zmianie stron na boisku zameldowało się grono nowych zawodników. Ci, mimo iż nie byli już tak skuteczni, to jednak potrafili pognębić przeciwnika, ostatecznie wygrywając 12:1.

- Spodziewaliśmy się dużo trudniejszego zadania, a tak naprawdę zorganizowaliśmy sobie mocniejszy trening strzelecki. Nasza dominacja nie podlegała dyskusji, choć sądzę, że Olimpic w dalszej fazie sezonu okaże się najmniej wymagającym rywalem. Musimy szybko ochłonąć z euforii i dobrze przygotować się do następnego spotkania – mówi trener Trampkarzy, Marcin Sosiński.

Warto dodać, że drugi test dla chłopców z roczników 2000 i 2001 nadejdzie bardzo szybko, bo już w środę 17 września, gdzie za przeciwnika OKS będzie miał Wandę Nowa Huta. Mecz o godz. 17:00 na olkuskiej Czarnej Górze.

e-Słowik - PK

Powiązana galeria: