KLUB. Kadra Polski i seniorska II liga.

Fot. Mariusz Kuchta

Piłka nożna w naszym kraju ma wielu wyznawców, ale niewielu może pochwalić się Reprezentantami Polski. My mamy to szczęście, że dzięki zapałowi najpierw rodziców, a później i samej zainteresowanej, Kinga Seweryn z wielką dumą już po raz któryś z kolei znalazła się w gronie najlepszych w kraju młodych zawodniczek, które wzięły udział w Letniej Akademii Młodych Orlic w Gniewinie. 80 wyselekcjonowanych piłkarek w trzech różnych rocznikach, a wśród nich Kinia!

Co tutaj dużo mówić.. Łezka jak zwykle w oku się kręci. Gratulujemy i życzymy dużo więcej! Możliwość założenia koszulki z orzełkiem na piersi – bezcenne! Podobnie jak nasza radość.

Po zgrupowaniu Kadry Narodowej Kingę czeka krótki odpoczynek i wyjazd na kolejny obóz – tym razem z Kadrą Małopolski. Kierunek też północny, a konkretnie nadmorskie Mielno. Termin: 1-10 sierpnia. Jak zwykle trzymamy kciuki, życząc zdrowia i wielu cennych lekcji futbolu.

Kinga Seweryn najprawdopodobniej zostanie w Słowiku na kolejny sezon, choć ofert dotyczących gry w żeńskich zespołach jej nie brakuje. Kraków, Łódź, Konin – wszędzie tam ma otwartą drogę. Jednak jak na razie wygrywa szkoła w Olkuszu i perspektywa gry na poziomie EkstraLigi Trampkarzy z chłopakami.

Nie tylko Kinga w ostatnim czasie wybiła się ponad przeciętność. Swoje „pięć minut” ma obecnie Bartłomiej Wdowik. Wychowany piłkarsko w Olkuszu zawodnik postanowił pozostać w Ruchu Chorzów i razem z „Niebieskimi” walczyć o punkty w II lidze. Szanse 17-latka na występy w pierwszym składzie Ruchu są spore. To właśnie Bartek zapewnił swojej ekipie ostatni sparingowy triumf nad Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Chorzowianie wygrali skromnie 1:0 po golu w ostatnim kwadransie.