KLUB. Rusza Ekstraliga Talentów!

Już w najbliższą niedzielę 24 marca w Chełmku startuje premierowa edycja Ekstraligi Talentów. W tym innowatorskim pomyśle szerzącym ideę młodzieżowej rywalizacji piłkarskiej, swój spory udział mają przedstawiciele Słowika. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Maciej Mróz.

- Cieszę się, że przy współpracy z działaczami sportowymi z Chełmka udało nam się uruchomić projekt, który w swoim głównym założeniu ma być świetną promocją młodzieżowego futbolu – mówi trener Mróz.

Ekstraliga Talentów to 13 wyjątkowych turniejów dla 4 roczników, w których swoje drużyny do rywalizacji wystawi łącznie 36 akademii z 3 województw. Szykuje się prawdziwe piłkarskie święto, w którym oprócz osób odpowiedzialnych za koordynację 4-miesięcznych zmagań zobaczymy komplet zespołów Słowika, bowiem w turniejowe szranki staną ekipy Słowika U-11, U-10, U9 i U-8. Jako pierwsi na sztucznej murawie w Chełmku zaprezentują się podopieczni Piotra Wesołowskiego i Michała Tondosa, a więc drużyna z rocznika 2008.

Olkuszanie w niedzielę zagrają w grupie A. Ich rywalami będą: Wisła Kraków, Ruch Radzionków, Górnik Libiąż, Karol Wadowice, ROW Rybnik, Gwarek Zabrze oraz Akademia 2012 Jaworzno. Przeciwnicy wymagający, ale w Ekstralidze Talentów nie będzie łatwych spotkań.

W następnych tygodniach wyzwanie w gronie najlepszych podejmą kolejne nasze zespoły. Każdy z nich raz w miesiącu i tak aż do końca czerwca.