KLUB. Zagramy dla małego Maksa!

Wspólnie poznaliśmy już historie Krzysia, Wojtusia, Julki, Oliwierka i Michałka. Teraz nadszedł czas na kolejną poruszającą serca piłkarską opowieść, której głównym bohaterem będzie mały Maks Olszowy. U niespełna 2-letniego chłopca w lutym wykryto ostrą białaczkę. Musimy mu pomóc!

Pomaganie jest dobre! Jak uczą poprzednie turnieje charytatywne, nasze akcje cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodych adeptów futbolu, jak i rodziców. Gdy mali piłkarze strzelają bramki, ich opiekunowie wrzucają do puszek datki na walkę z niesprawiedliwą chorobą. Do tej pory na rzecz cierpiących na różne schodzenia dzieci zebraliśmy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Czujemy i wiemy, że tak trzeba. Nigdy przecież nie wiadomo kiedy krzywda innych stanie się naszą krzywdą.

- Od zawsze powtarzam, że piłka ma nie tylko rozwijać sportowo, ale i mentalnie. Ucząc futbolu, uczymy też bycia człowiekiem. Stąd w naszych działaniach kreujemy różnorodną drogę dążenia do marzeń – przyznaje Rafał Pięta, założyciel Słowika.

Turniej „Gramy dla Maksa” zaplanowaliśmy na niedzielę 31 marca. W godz. 10:00 – 14:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu spotka się osiem drużyn z rocznika 2012:

Wisła Kraków
Cracovia
Górnik Zabrze
GKS Katowice
Zagłębie Sosnowiec
UKS AP 21
Pogoń Kraków
OKS Słowik Olkusz

Podczas gdy na parkiecie będzie trwała sportowa rywalizacja, wokół boiska toczyć się będzie walka o zdrowie Maksia. Będziemy kwestować, licytować koszulki z autografami i inne cenne fanty, a do tego moc atrakcji w postaci animacji dla dzieci oraz konkursów. Jak zwykle nie zabraknie też słodkiego bufetu. Wszystkie środki zebrane w trakcie turnieju zostaną przekazane na rzecz Maksa.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik. Współorganizatorem akcji jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Drużyna na Maksa.

Poznajcie historię Maksa Olszowego, podopiecznego Fundacji Iskierka: https://fundacjaiskierka.pl/podopieczni/32773/