KLUB. Turniej o Puchar Srebrnego Miasta.

Już w najbliższą niedzielę 26 maja, Blisko Boisko na osiedlu Słowiki będzie areną zmagań najmłodszych piłkarzy w ramach Turnieju o Puchar Srebrnego Miasta. Impreza, którego organizatorami są Olkuski Klub Sportowy Słowik oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, to event oficjalnie towarzyszący Dniom Olkusza 2019.

W rywalizacji 6-letnich zawodników udział weźmie dziewięć zespołów. Obok trzech drużyn gospodarzy, złożonych z przedszkolaków z gminy Olkusz, na dostosowanych do kategorii wiekowej boiskach zobaczymy też sześć innych ekip z Bukowna, Klucz, Wolbromia, Zawiercia, Skały i Sosnowca. Szykuje się prawdziwe futbolowe święto najmłodszych piłkarzy, w którym goli i spontanicznych emocji z pewnością nie zabraknie. Początek zmagań zaplanowano na godz. 10:00, zakończenie trzy godziny później.

- To już niejako tradycja, że Święto Miasta jest także świętem młodzieżowej piłki. Tym razem zaprosiliśmy do Olkusza popularnych Skrzatów, a więc drużyny złożone z początkujących zawodników. Chcemy dać im możliwość wspólnej rywalizacji, ale i dobrej zabawy. Dla wszystkich przygotowaliśmy medale oraz pamiątkowe statuetki – mówi Rafał Pięta, trener rocznika 2013 w olkuskim Słowiku.

- Dobrze że wydarzeniom kulturalnym towarzyszom te sportowe. Po raz kolejny wspólnie ze Słowikiem udowodniamy, że świętować można na różne sposoby – dodaje Dariusz Murawski, dyrektor MOSiR-u.