ORLIKI. Wciąż na fali wznoszącej!

Na zespoły Słowika U-10 w Podokręgu Olkusz nie ma mocnych. Podopieczni Piotra Wesołowskiego i Michała Tondosa zarówno w III jak i w II lidze kompletuja zwycięstwa. W sobotę gracze OKS-u trimfowali na własnym boisku i w Kluczach. Błysnęli II-ligowcy, strzelając na obiekcie Przemszy aż 19 goli.

III liga: OKS Słowik Olkusz – AP Przebój Wolbrom 5:3 (3:2)
Nie było łatwo, ale ostatecznie w sobotę druga drużyna Słowika U-10 pokonała na własnym boisku swoich rówieśników z Wolbromia. AP Przebój w pewnym momencie prowadził nawet 2:0, jednak jeszcze przed przerwą olkuszanie z nawiązką odrobili straty, by po zmianie stron po bramkach Oliwii Palińskiej i Filipa Piątka postawić pieczęć na czwartej z rzędu wygranej.

- Początek w naszym wykonaniu nie był najlepszy. Straciliśmy dwa gole i musieliśmy gonić wynik. Udało się, zespół pokazał charakter i dowieźliśmy to zwycięstwo do końca. Przeciwnik okazał się wymagający, tym bardziej cieszę się z postawy całej drużyny. Mimo wszystko wiem, że możemy grać znacznie lepiej. Poprawa gry w obronie i w konstruowaniu akcji ofensywnych – to nasze zadania na kolejne tygodnie – komentuje trener Piotr Wesołowski.

II liga: Przemsza Klucze – OKS Słowik Olkusz 2:19 (2:4)
Jeśli ktoś oglądał tylko pierwszą połowę spotkania, to wynik końcowy pewnie potraktuje jako błąd w druku. Jednak nie… Druga odsłona sobotniego starcia w Kluczach przypominała trening strzelecki, a bramki dla pierwszej drużyny Słowika U-10 zdobyli wszyscy grający tego dnia zawodnicy. Skończyło się na bardziej niż hokejowym rezultacie, choć trzeba przyznać, że bilansu po przerwie 0:15 raczej nikt się nie spodziewał. Tak łatwo tej wiosny olkuszanie punktów jeszcze nie zdobyli. Różnica pomiędzy ostatnim zespołem, a liderem tabeli była aż nadto widoczna.

- Prawdę powiedziawszy to i tak mógłbym narzekać na skuteczność chłopaków. Okazji mieliśmy mnóstwo, wykorzystaliśmy jedynie część. Jednak gdy strzelasz rywalowi 19 bramek to nawet z przyzwoitości nie wypada wybrzydzać – przyznaje trener Wesołowski.

Najwięcej trafień dla Słowika w Kluczach zaliczył Oskar Zdrodowski, jednak olkuskiemu snajperowi kroku pod bramką rywali dotrzymywali Michał Grojec oraz Jan Dela.