MŁODZIKI. Bez punktów, ale z potencjałem na więcej.

Początek rundy wiosennej dla Słowika U-13 w I lidze zapowiadał się jako bardzo wymagający. I rzeczywiście taki był. Pełniący rolę gospodarza w Zedermanie podopieczni Pawła Curyło i Macieja Mroza, nie sprostali faworyzowanemu Hutnikowi, przegrywając 1:3. Inna sprawa, że to spotkanie wcale nie musiało zakończyć się porażką olkuskiej drużyny.

- Wynik może tego nie sugeruje, ale chłopcy zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. Graliśmy jak równy z równym i zaryzykuję nawet stwierdzenie, że gdybyśmy byli bardziej skuteczni, to sięgnęlibyśmy po trzy punkty – przyznaje trener Curyło.

Komentarz szkoleniowca być może brzmi nieco abstrakcyjnie, ale jeśli wziąć pod uwagę liczbę wypracowanych pozycji, to miejscowi mieli ich znacznie więcej. Cóż z tego, skoro w futbolu liczą się bramki, a tych Słowicy strzelają mało. Pierwsze pół godziny pod względem gry dla olkuszan, jednak rezultat premiował gości. Prowadzili 2:0 po trafieniach Arona Bełtowskiego i Michała Kostyszyna.

- Po przerwie jeszcze mocniej przycisnęliśmy, w końcu także potrafiliśmy znaleźć drogę do siatki – dodaje Paweł Curyło. Kontaktowego gola po rzucie wolnym zdobył Dorian Koryczan. Bramka dodała olkuszanom wiatru w żagle, szukali kolejnych szans na wyrównanie, ale zamiast tego w końcówce dali się trafić po raz trzeci, tym razem po kontrze zwieńczonej celnym strzałem Grzegorza Prażucha.

- Mimo porażki mecz kończymy z podniesionymi głowami. Ten kto widział to spotkanie na żywo wie, że jako zespół zrobiliśmy wszystko aby zapunktować. Obie strony zagrały na wysokim poziomie, oby więcej takich pojedynków na tym szczeblu, ale już z lepszymi dla nas wynikami. Pokazaliśmy pazur, choć liczę na jeszcze więcej – kończy trener Curyło.

OKS Słowik Olkusz – Hutnik Kraków 1:3 (0:2)
0:1 – 10’ Aron Bełtowski
0:2 – 25’ Michał Kostyszyn
1:2 – 47’ Dorian Koryczan
1:3 – 58’ Grzegorz Prażuch

OKS: Gwiazdoń, Urbańczyk – Curyło, Gałka, Górka, Koryczan, Rapacz, Szczygieł, Ściążko, Tomsia oraz Kuca, Maślanka, Rams, Siewierski.

Hutnik: Piskorz – Bełtowski, Bochenek, Capek, Kostyszyn, Paluch, Paś, Prażuch, Żołek oraz Cader, Graczyk, Markut, Purzycki, Ryskala, Salamon, Sendorek.

Pozostałe mecze 1. kolejki:
AP Przebój Wolbrom – Proszowianka TOP CARS 4:3
Zieleńczanka Zielonki – Progres II Kraków 3:4