MŁODZIKI II. Komplet punktów kosztem Piliczanki.

Sześć punktów po dwóch meczach II ligi mają na swoim koncie podopieczni Pawła Curyło i Macieja Mroza. Druga drużyna Słowika U-13 po triumfie w Przegini, tym razem w środę pewnie pokonała Piliczankę i to w dodatku na jej terenie.

- Nie było to w naszym wykonaniu wielkie spotkanie, ale i tak sięgnęliśmy po pełną pulę. Już do przerwy wypracowaliśmy sobie dwubramkową przewagę, którą chłopcy potrafili obronić. Po pauzie kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia, a że dopisało nam szczęście, to i zdobyliśmy trzecią bramkę, która zakończyła wszelkie emocje – komentuje trener Mróz.

Zanim o golu numer trzy, krótka wzmianka o tym jak padały premierowe trafienia. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Dorian Koryczan. Napastnik Słowika przypomniał sobie swoje najlepsze momenty w dotychczasowej przygodzie z piłką, ruszył przebojem do przodu i po indywidualnej akcji pewnie pokonał interweniującego bramkarza. Koryczan pokazał się z dobrej strony także przy drugiej bramce, bowiem tak dograł futbolówkę do Dawida Pałygi, że ten musiał jedynie dopełnić formalności trafiając do siatki z najbliższej odległości. Szans na kolejne trafienia było jeszcze kilka, ale ostatnie z nich było autorstwa... gospodarzy. Karol Curyło zacentrował w pole karne z prawego skrzydła, a Maksymilian Rybiński interweniował tak niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej bramki.

- Prawdę powiedziawszy jak na razie nasze wyniki są znacznie lepsze niż sama gra. Wygrywać w momencie kiedy nie wszystko układa się po twojej myśli też trzeba umieć, więc daleki jestem od tego aby wybrzydzać. Chłopcy sami czują, że mają spore rezerwy. Wierzę, że prędzej niż później wykorzystają je – dodaje Maciej Mróz.

Przypominamy, że na inaugurację rundy wiosennej w olkuskiej II lidze Słowik U-13 wygrał w Przegini z miejscowym Promieniem 2:1 po golach Bartosza Wierzchowskiego i Jakuba Żurady. Olkuszanie z kompletem punktów plasują się niemal na szczycie tabeli, pierwszego miejsca gorszym bilansem bramkowym ustępując jedynie Spartakowi Charsznica. Następnym rywalem olkuszan w poniedziałek 29 kwietnia będzie Ospel Wierbka.

Piliczanka Pilica – OKS Słowik Olkusz 0:3 (0:2)
0:1 – 22’ Dorian Koryczan
0:2 – 26’ Dawid Pałyga
0:3 – 48’ Maksymilian Rybiński (sam.)

Piliczanka: Słowikowski, Pelan – Gamrot, Grabowski, Gubas, B. Omyła, Paś, Pietrzyk, Rybiński, Zając oraz Fabian, Kowal, Kowalczyk, Mucha, I. Omyła, Szlachta.

OKS: Patycki – Flacht, Szwajcowski, Śladowski, Pajor, Żerdka, Ocieczek, Koryczan, Tomsia oraz Curyło, Pałyga, Roszkowski, Szlachta, Siewierski, Wierzchowski.

Komplet wyników 2. kolejki:
Piliczanka Pilica – OKS Słowik Olkusz 0:3
Spartak Charsznica – Trzy Korony Żarnowiec 2:1
Promień Przeginia – Legion Bydlin 8:0
SAP Przemsza Klucze – Centuria Chechło (przełożony)