MŁODZIKI. Słaby występ w Zielonkach.

Trzecią porażkę w czwartym meczu o I-ligowe punkty ponieśli podopieczni Pawła Curyło i Macieja Mroza. Słowik U-13 w środowe popołudnie przegrał 1:3 w wyjazdowym spotkaniu z Zieleńczanką. Honorową bramkę dla olkuszan zdobył Jakub Rams.

- Przegraliśmy niestety zasłużenie. Na tle rywala wypadliśmy bardzo blado. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że był to nasz najsłabszy występ w tym roku – nie kryje rozczarowania trener Curyło.

Co prawda w pierwszej minucie meczu goście przeprowadzili wzorową akcję ofensywną, jednak w najważniejszym momencie zawiódł Igor Gałka nieczysto trafiając w piłkę, więc szansa przepadła. Były to jednak tylko miłe złego początki. W następnych minutach na boisku dominowali już gospodarze. Zespół z Zielonek miał w swoich szeregach grającego z numerem 11 Miłosza Nosala, który jak mało kto zasłużył sobie na miano MVP. Strzelił wszystkie trzy gole, dwa z nich przed przerwą. Wynik otworzył po indywidualnej akcji, a podwyższył uderzeniem głową po rzucie rożnym. Trzecie trafienie również poprzedziła firmowa, solowa szarża.

Olkuszan w środę stać jedynie było na uratowanie twarzy. Najaktywniejszy na murawie wśród przyjezdnych Jakub Rams chyba pozazdrościł Nosalowi inwencji twórczej i sam pokusił się o efektowną akcję zakończoną precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę. Na więcej radosnych chwil zabrakło nie tylko czasu, ale i umiejętności.

- Nie ma co czarować, nie zasłużyliśmy na nic więcej niż honorową porażkę. Oczywiście nie tak wyobrażaliśmy sobie to spotkanie, wszyscy chcieliśmy zapunktować, jednak za chęciami nie poszły czyny. Pozostaje nam przyłożyć się do treningu aby poprawić swój jak na razie skromny dorobek w następnych tygodniach – zaznacza Paweł Curyło.

Zieleńczanka Zielonki – OKS Słowik Olkusz 3:1 (2:0)
1:0 – 15’ Miłosz Nosal
2:0 – 20’ Miłosz Nosal
3:0 – 33’ Miłosz Nosal
3:1 – 52’ Jakub Rams

Zieleńczanka: Śliwka – Brożek, Cagna, Kowalik, Kowalski, Napart, Nosal, Steczkowski, Wójcik oraz Kremer, Obtułowicz.

OKS: Gwiazdoń, Urbańczyk – Banaś, Gałka, Górka, Maślanka, Rams, Rapacz, Szczygieł, Tomsia oraz Cieślik, Grzanka, Kuca, Żurada.