Rocznik 2009. Huśtawka nastrojów w Andrychowie.

Słowik U-10 w ParkHotel Łysoń Cup w Andrychowie miał różne momenty. Podopieczni Piotra Wesołowskiego w grupie eliminacyjnej dobrze zaczęli, ale później było już tylko gorzej. Olkuszanie sportowo odbudowali się w rundzie finałowej, gdzie w grupie brązowej zajęli 2. miejsce! Prawdziwą Drużynę poznaje się po tym jak kończy. A finisz przyniósł dobre wiadomości!

Olkuszanie na przetarcie sobotniego grania na obiektach miejscowego Beskidu, pewnie 3:0 pokonali drugi zespół gospodarzy rywalizacji, a więc Progress. Były to jednak miłe złego początki, bowiem Słowicy w następnych czterech spotkaniach nie ugrali nawet punktu, co skutkowało tym, że w drugiej części zmagań zostali przydzieleni do Grupy Brązowej. Z Zagłębiem Sosnowiec gracze OKS-u przegrali 0:2, o jedną bramkę okazali się gorsi od tarnowskich „Jaskółek”, a później czterokrotnie dali się pokonać zawodnikom AP Mam Talent Polska i krakowskiego Progresu.

Mimo niewyraźnego występu w pierwszej fazie turnieju cieszy fakt, że cztery z rzędu porażki nie zabiły w Słowiku U-10 chęci walki. Być może te niekorzystne wyniki jeszcze bardziej zmotywowały? Trudno jednoznacznie określić, najważniejsze jednak, że zła seria została przerwana. Z Unią Oświęcim „żółto-niebiescy” zanotowali jeszcze remis, w pełni przełamali się w meczu z Karolem Wadowice, a zwycięstwo 1:0 zapewnił olkuszanom Kacper Jurek. Następnie bramki Nikodema Palińskiego i Patryka Piątka pozwoliły naszej drużynie urwać punkt Bronowiance Kraków, a na zakończenie imprezy po wyrównanych spotkaniach udało się pokonać ponownie Progress II oraz GKS Tychy.

- Sportowo nie pokazaliśmy tego co potrafimy. Niestety zbyt łatwo traciliśmy gole, a sami musieliśmy na nie mocno pracować. Konkurencja w grupie okazała się zbyt silna, cieszę się jednak, że w końcówce byliśmy w stanie nawiązać do lepszej gry, co pozwoliło nam nieco poprawić humory. Nie zmienia to jednak faktu, że mogliśmy, a nawet powinniśmy w przekroju całego turnieju zaprezentować się trochę lepiej – komentuje trener Wesołowski.

Komplet wyników:
OKS Słowik – Progress II Andrychów 3:0
OKS Słowik – Zagłębie Sosnowiec 0:2
OKS Słowik – Unia Tarnów 0:1
OKS Słowik – APMT Polska 0:4
OKS Słowik – Progres Kraków 2:4

OKS Słowik – Unia Oświęcim 1:1
OKS Słowik – Karol Wadowice 1:0
OKS Słowik – Bronowianka Kraków 2:2
OKS Słowik – Progress II Andrychów 1:0
OKS Słowik – GKS Tychy 2:1

Skład: Aleksander Dąbek – Jakub Wencel, Kacper Jurek, Krystian Chudzik, Oliwia Palińska, Nikodem Paliński, Antoni Penkal, Sebastian Woźniak, Jan Sioła, Damian Dela, Dominik Kozieł, Kamil Gruszczyński, Patryk Piątek.