Rocznik 2008. Ekstra Talent dobrą lekcją futbolu.

„Ekstra Talent” to program łączący w sobie turniej piłki nożnej dla dzieci do 12. roku życia oraz testy sprawnościowe. W turniejach jakie odbywają się w 15 miastach Ekstraklasy, udział biorą młodzi piłkarze drużyn zaproszonych przez organizatorów danego eventu. Zwykle są to kluby partnerskie. W miniony piątek na zaproszenie Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków odpowiedzieli gracze Słowika z rocznika 2008.

Do podkrakowskiego Radziszowa olkuszanie jechali z dużym szacunkiem dla przeciwników i po tym co można było zaobserwować na boisku, ekstraklasowa otoczka rywalizacji nieco stłumiła zespół Słowika. - Rzeczywiście, graliśmy niepewnie i często niedokładnie. To nie był nasz dzień – przyznaje trener Piotr Wesołowski.

Udział w Ekstra Talencie „żółto-niebiescy” zaczęli od remisu 1:1 z KS Zakopane. Górale byli do ogrania, jednak niewykorzystane okazje sprawiły, że na inaugurację Słowicy zainkasowali tylko punkt. W drugim meczu przeciwnikiem OKS-u była Wisła Kraków. Gospodarze zmagań nie pozostawili złudzeń naszym zawodnikom, pokazując wielką moc w ofensywie. „Biała Gwiazda” aż osiem razy trafiła do siatki olkuszan, więc byliśmy uczestnikami trudnej, ale i uczącej lekcji. - To spotkanie dostarczyło nam wiele cennego materiału. Widać, jak dużo pracy jeszcze przed nami, aby zbliżyć się poziomem do najlepszych – dodaje trener Wesołowski.

Wysoka porażka z Wisłą nie przekreśliła jednak szans Słowika na awans do drugiej fazy turnieju. Do wyjścia z grupy olkuszanom potrzebne było zwycięstwo nad tarnowską Unią i przez większość meczu wymarzony komplet punktów był w zasięgu. Prowadzenia 1:0 mimo trzech wybornych okazji nie udało się podwyższyć, a że rywale byli bardziej konkretni, to doprowadzili do wyrównania, które ostatecznie przekreśliło marzenia Słowików o awansie. Udział w Ekstra Talencie nasi gracze zakończyli na rozgrywkach grupowych, w swojej tabelce zajmując 3. miejsce.

W formie piłkarskiego deseru, olkuszanie już zupełnie towarzysko zagrali jeszcze jedno spotkanie, ze swoimi rówieśnikami z UKS AP 21. Bez presji i walki o wynik rozegrali najlepsze w piątek zawody wygrywając 3:2. Rezultat trochę na otarcie łez.

Pomiędzy meczami każdy z zawodników wziął również udział w testach sprawnościowych. Olkuszanie w komplecie wyrobili ogólnopolską normę, co tylko potwierdza, że potencjał sportowy drzemie w nich naprawdę spory.

Serdecznie dziękujemy Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków za zaproszenie i ciepłe przyjęcie!

Komplet wyników:
OKS Słowik – KS Zakopane 1:1
OKS Słowik – Wisła Kraków 0:8
OKS Słowik – Unia Tarnów 1:1

Skład: Nikodem Paliński – Oliwia Palińska, Maksymilian Papież, Maciej Gawęda, Szymon Zgoda, Jan Dela, Michał Grojec, Jakub Wencel, Arkadiusz Sochacki, Oskar Zdrodowski.