Rocznik 2010. W Podokręgu nie ma na nich mocnych!

Słowik U-9 potwierdził swoją dominację w PPN Olkusz. Podopieczni Przemysława Michalskiego i Artura Kasprzyka po wygraniu rundy eliminacyjnej, w niedzielę zdominowali również grupę mistrzowską w kategorii Żaków. Po triumf w Trzyciążu ponownie sięgnęli z kompletem zwycięstw!

- Po wygranej w zeszłym tygodniu w grupie B i awansie do grupy mistrzowskiej, zmierzyliśmy się z najlepszymi drużynami w Podokręgu. Chłopcy w Trzyciążu grali bardzo mądrze, zaprezentowali się świetnie jako drużyna tworząc wiele ciekawych akcji, cieszyli się grą i to jest dla nas najważniejsze. Wygraliśmy wszystkie mecze w bardzo dobrym stylu i potwierdziliśmy, że na tę chwilę w powiecie olkuskim nie ma na nas mocnych – komentuje z satysfakcją trener Michalski.

Rzeczywiście, faza finałowa zmagań od samego początku przebiegała pod dyktando olkuszan. Słowik niedzielną rywalizację zaczął od wygranej 3:1 z Pogonią Miechów. W następnych meczach „żółto-niebiescy” punktowali kosztem Przemszy, Piliczanki i AP Bukowno. Najbardziej wyrównany przebieg miało przedostatnie starcie z Dłubnią (3:2 na korzyść Słowików). Gospodarze zmagań od wielu miesięcy dzielnie stawiają czoła naszym zawodnikom. Był okres, w którym to reprezentanci gminy Trzyciąż prezentowali się lepiej pokonując Słowika. Teraz jednak role się odwróciły i to gracze OKS-u po bezpośrednich pojedynkach mogą cieszyć się z wygranych. Na zakończenie dnia przyszedł czas na małe derby Olkusza. Słowik ograł Championsów i zasłużenie sięgnął tytuł MVP w swojej kategorii wiekowej.

Komplet wyników:
OKS Słowik – Pogoń Miechów 3:1
OKS Słowik – Przemsza Klucze 2:0
OKS Słowik – Piliczanka Pilica 4:0
OKS Słowik – AP Bolesław Bukowno 3:1
OKS Słowik – Dłubnia Jangrot-Trzyciąż 3:2
OKS Słowik – Champions Olkusz 2:0

Królem Strzelców już nie po raz pierwszy tej wiosny z 8 bramkami został Bartek Nowak-Jurczyk. Pozostałe trafienia dla Słowika U-9 dołożyli: Oskar Wcisło (4), Franek Sioła (2), Marcel Domagała (2) i Tomasz Szymczyk (1).

Skład: Konieczny – Szymczyk, Domagała, Wcisło, Sioła, Cudejko, Chłosta, Nowak-Jurczyk.