Rocznik 2011. Srebro w Ekstralidze Talentów!

2. miejsce rocznika 2011 w ramach ostatniej w tym roku kalendarzowym Ekstraligi Talentów! Podopieczni Grzegorza Jurczyka i Marcina Mroza w Chełmku zadziwili sporo osób, w turniejowej tabeli plasując się tuż za najlepszą w stawce Zatorzanką Zator.

Zaskoczeń w słoneczną niedzielę było znacznie więcej. Otóż zwycięzca z Zatora był absolutnym debiutantem w całej stawce. Nikt na nich nie stawiał, a młodzi zawodnicy Zatorzanki udowodnili, że mniejsze kluby również mogą udanie rywalizować z teoretycznie większymi i silniejszymi.

- To właśnie jest piękno piłki. Osobiście lubię takie niespodzianki, bo one pokazują, że w sporcie nie ma pewniaków. Gratuluję Zatorzance, ale słowa uznania kieruję też w stronę Słowika U-8, który także spłatał figla innym zespołom – komentuje założyciel cyklu turniejów pod wspólną nazwą Ekstraliga Talentów, Maciej Mróz.

Biorąc pod uwagę tabelę końcową trzeba przyznać, że olkuszanie zaczęli niemrawo. W dwóch pierwszych meczach ugrali ledwie punkt. Na pierwszy ogień pojedynek z Unią Oświęcim zakończony remisem 2:2, następnie jedyna w niedzielę porażka 0:3 z rówieśnikami z Zatora. - Zgadza się, początek w naszym wykonaniu nie był najlepszy – przyznaje trener Jurczyk.

Jest jednak takie stare porzekadło, że prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym, nie jak zaczynają, ale jak kończą. Rzeczywiście jest coś na rzeczy mając na względzie kolejne występy „żółto-niebieskich”. Zwiastunem dużo radośniejszych chwil była wygrana 3:1 nad AP Grzegorza Mielcarskiego, po której Słowicy stoczyli wyrównany bój z Cracovią zakończony sprawiedliwym remisem 2:2. Następne punkty olkuszanie zdobyli kosztem drużyny ze Skoczowa, Chełmka oraz Czeladzi. Przed ostatnią serią gier było jasne, że jeśli nasi zawodnicy pokonają Zagłębie Sosnowiec, to elitarne zmagania w trakcie rundy jesiennej zakończą na świetnym 2. miejscu. Presja wyniku nie spętała nóg Słowikom, którzy do „finałowego” spotkania przystąpili pewni siebie, wicemistrzowskie aspiracje przekładając na czyny. Piłka dwukrotnie wpadła do siatki rywali, a że sosnowiczanie nie znaleźli sposobu na rozmontowanie olkuskiej defensywy, to mogliśmy się cieszyć z turniejowego srebra!

Komplet wyników:
OKS Słowik – Unia Oświęcim 2:2
OKS Słowik – Zatorzanka Zator 0:3
OKS Słowik – AP Grzegorza Mielcarskiego 3:1
OKS Słowik – Cracovia 2:2
OKS Słowik – Lukam 2010 2:0
OKS Słowik – KS Chełmek 1:1
OKS Słowik – APN Czeladź 1:0
OKS Słowik – Zagłębie Sosnowiec 2:0

Skład: Karol Burdak, Bartek Noga, Filip Okrajni, Borys Stachowicz, Emil Gieszczyk, Franek Dudek , Szymon Tokarz , Jan Kot, Oskar Kluczewski.

Najlepszym Zawodnikiem turnieju został Bartłomiej Noga (OKS Słowik Olkusz - pierwszy z prawej)

Sukces Słowika 2011 ma więcej niż tylko jednego ojca. Bardzo sobie chwalimy i cenimy wsparcie jakiego udzielają nam Prądnik Sułoszowa, Centuria Chechło, Unia Jaroszowiec (w tym konkretnym roczniku), ale także AP Przemsza Klucze, Champions Olkusz i Spójnia Osiek (w innych). To właśnie wychowankowie tych klubów zasilają nasze szeregi i dzięki temu możemy nawiązywać do czołówki drużyn ze Śląska i Małopolski.

- Wierzę, że projekt Ekstraligi Talentów przyniesie wymierne korzyści nie tylko w tym konkretnym momencie, ale będzie początkiem czegoś nowego, jeszcze lepszego w niedalekiej przyszłości – zaznacza Maciej Mróz, od kilku lat pracujący również na rzecz Słowika.