Rocznik 2012. Historyczna chwila w Ekstralidze Talentów!

W minioną niedzielę, w Chełmku byliśmy świadkami wydarzenia bez precedensu. Słowik U-7 złożony z zawodników urodzonych w 2012 roku zajął 2. miejsce w elitarnym gronie Ekstraligi Talentów! Podopieczni Marcina Mroza i Grzegorza Jurczyka na mecie turnieju wyprzedzili takie piłkarskie marki jak Dunajec Nowy Sącz, Unia Oświęcim, Górnik Zabrze, Sandecja Nowy Sącz, Zagłębie Sosnowiec, Wisła Kraków, Cracovia i AP Team Gliwice.

Widać, że systematyczna praca wykonywana przez cały zespół na czele ze sztabem szkoleniowym procentuje. Olkuszanie stali się rozpoznawalni wśród czołowych ekip dwóch województw, udowadniając, że żaden rywal im niestraszny.

Niedzielna wyprawa do Chełmka była ostatnią w tym roku wizytą na obiekcie gościnnego MOKSiR-u. Runda jesienna powoli dobiega końca, więc Słowicy postanowili na finiszu dać się zapamiętać z jak najlepszej strony.

„Żółto-Niebiescy” zmagania o ekstraligowe punkty rozpoczęli od dwóch skromnych zwycięstw nad rówieśnikami z Andrychowa i Oświęcimia. Mecze z Cracovią i Unią były wyrównane, tym większa satysfakcja, że udało się w nich zgarnąć pełną pulę. Trzecią przeszkodą dla olkuszan był słynący ze wzorowej pracy z młodzieżą Dunajec Nowy Sącz – jeden z faworytów turnieju. Także i w tym przypadku Słowik U-7 ani przez moment nie odstawał od renomowanego przeciwnika, spotkanie kończąc sprawiedliwym remisem. Pierwsza z dwóch porażek przyszła w starciu z późniejszym triumfatorem rozgrywek UKS-em AP 21. To właśnie „Akademicy” z ziemi chrzanowskiej zdobyli „złotą” bramkę, która zapewniła im jakże cenne w kontekście zdobycia głównej nagrody zwycięstwo. W tak wyrównanej stawce każdy pojedynek miał niebagatelne znaczenie dla układu sił w tabeli. Słowicy z pokorą przyjęli remis z zabrzańskim Górnikiem, cieszyli się z wygranej nad Zagłębiem Sosnowiec i byli zmuszeni przełknąć gorycz porażki z Wisłą Kraków. Na szczęście 0:2 z „Białą Gwiazdą” nie zepsuło nastrojów w drużynie, a chłopcy w dalszym ciągu mieli z tyłu głowy świadomość, że wciąż mają szansę na osiągnięcie czegoś wielkiego.

Nie ma co kryć, że nasi dzielni 7-latkowie zrobili dobrą robotę. Udźwignęli presję, z ostatnich dwóch prób wyszli zwycięsko i dzięki temu podczas ceremonii dekoracji mogli odbierać gratulacje za zajęcie 2. miejsca, plasując się jedynie za plecami najlepszej w niedzielę (nie tylko tą ostatnią) UKS AP 21. Brawo Drużyna!

Ponadto MVP wśród wszystkich zawodników został wybrany Aleks Falandes

Komplet wyników:
OKS Słowik – Cracovia 1:0
OKS Słowik – Unia Oświęcim 2:1
OKS Słowik – Dunajec Nowy Sącz 2:2
OKS Słowik – UKS AP 21 0:1
OKS Słowik – Górnik Zabrze 1:1
OKS Słowik – Zagłębie Sosnowiec 1:0
OKS Słowik – Wisła Kraków 0:2
OKS Słowik – AP Team Gliwice 4:0
OKS Słowik – Sandecja Nowy Sącz 4:1

Skład: Aleksander Giemzik – Bartek Michalik, Aleks Falandes, Igor Stramecki, Marek Mroźnik, Nikita Makarenko, Tymoteusz Kuś, Radosław Olek, Krzysztof Postołek.

Po raz kolejny bardzo dziękujemy za wsparcie zawodnikom Przemszy Klucze i Prądnika Sułoszowa.

- Wynik znakomity, trochę nawet ponad stan naszej gry. Szczególnie w środkowej fazie turnieju mieliśmy trochę problemów z koncentracją i dokładnością. Świetnie za to zaczęliśmy i skończyliśmy nasz udział w niedzielnej odsłonie Ekstraligi. Mimo wszystko chłopcy zasługują na wielkie gratulacje, dali z siebie wszystko, co mecz sami potrafili się nawzajem mobilizować, co przełożyło się na wynik końcowy. Wracamy do treningów i rozszerzamy swoje plany o nowe zadania. Chciałbym pochwalić chłopców za jeszcze jedną rzecz, która przekłada się na naszą postawę. To frekwencja na treningach, od września jest ona na poziomie 95%. Zaangażowanie jest ogromne, a zespół ma wielką ochotę do pracy. Osobne podziękowania kieruję pod adresem rodziców-kibiców, na których jak zawsze możemy liczyć. Dzielnie wspierają naszych podopiecznych – komentuje trener Mróz.