KLUB. Bartek Wdowik w Kadrze Polski U-20!

19-letni Bartłomiej Wdowik z Olkusza z kolejnym powołaniem do piłkarskiej reprezentacji Polski U-20. Zawodnik I-ligowej Odry Opole, który pierwsze kroki w futbolu stawiał w Olkuszu otrzymał powołanie od selekcjonera Jacka Magiery na dwa najbliższe spotkania, w których „Biało-Czerwoni” zagrają ze swoimi rówieśnikami ze Szwajcarii i Norwegii.

Z Helwetami Polacy zagrają 14 listopada w ramach Elite League, czyli Pucharu Ośmiu Narodów. Spotkanie zaplanowano na godz. 16:00, a areną zmagań będzie stadion Chojniczanki Chojnice. Cztery dni później kadrowicze trenera Magiery zmierzą się towarzysko w Bytowie z reprezentacją Norwegii. Początek tego starcia na obiekcie Bytovii o 17:00.

Wśród dwudziestu powołanych zawodników znalazło się miejsce dla grającego niegdyś w KS-ie i Słowiku Olkusz, Spójni Osiek oraz Ruchu Chorzów Bartłomieja Wdowika. Dla 19-latka z Olkusza, który obecnie swoją piłkarską karierę kontynuuje w barwach Odry Opole jest to drugie powołanie na zgrupowanie Reprezentacji do lat 20. Po raz pierwszy Wdowik trafił na listę powołanych graczy w sierpniu br. kiedy to „Biało-Czerwoni” z początkiem września rozegrali dwa mecze w ramach Elite League z Włochami i Portugalią. Oba spotkania Polacy przegrali, a Bartek pojawiał się na murawie w końcówkach meczów. Łącznie na boiskach w Caldiero i Rzeszowie spędził tylko nieco ponad kwadrans, jednak jako zmiennik zebrał dobre opinie za swój występ. Być może w nadchodzących spotkaniach olkuszanin dostanie kolejne szanse w dłuższym wymiarze czasowym.

Powołanie do kadry U-20 prowadzonej przez trenera Magierę to nagroda dla Wdowika za dotychczasową pracę wykonaną przez 19-latka na boiskach I ligi. Bartek to od pierwszej kolejki sezonu 2019/2020 etatowy skrzydłowy, który jak do tej pory zagrał w trzynastu z szesnastu ligowych potyczek. Do tego zaliczył pełne 90 minut w wygranym 1:0 pucharowym boju z Arką Gdynia. Sumując czas spędzony na boiskach zaplecza Ekstraklasy i Pucharu Polski olkuszanin może się pochwalić ponad 1050 minutami w meczach o stawkę, co w przypadku zawodników o statusie młodzieżowca daje naprawdę niezły wynik.

Przypomnijmy, że Bartek Wdowik to wychowanek olkuskiego Słowika, który w "żołto-niebieskim" trykocie biegał po boisku przez 3,5 sezonu. Z drużyn młodzieżowych OKS-u trafił bezpośrednio do IV-ligowej wówczas Spójni Osiek, skąd po półrocznej przygodzie wybył do Chorzowa. Stamtąd obrał już kierunek na Opole.

Fot. Odra Opole